Різниця між моніторними і накладними навушниками

Різниця між моніторними і накладними навушниками

Моніторниє і накладні навушники - в числі самих популярних різновидів аудіообладнання. У чому їх особливості?

Зміст статті

  • Що являють собою моніторні навушники?
  • Що представляють собою накладні навушники?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що являють собою моніторні навушники?

Під моніторними прийнято розуміти навушники, які мають амбушюри в розмірах, достатніх для обхвату всієї поверхні вух користувача, і в той же час досить щільно прилягають до голови.

Зазначена конструктивна особливість реалізована в моніторних навушниках неспроста: справа в тому, що дані пристрої традиційно призначені для "моніторингу" звуку - уважного його прослуховування. Наприклад, з метою оцінки якості звукозаписів і звукових ефектів в професійній аудіостудія або в підрозділі фірми-розробника комп'ютерної гри.

Таким чином, в моніторних навушниках реалізовані кращі технології відтворення звуку, і тому відповідного типу девайси відносяться до найдорожчих. Дані пристрої - вельми комфортні, так як розраховані на довгий час безперервного користування, наприклад, протягом робочої зміни фахівця по звуку.

Моніторниє навушники, які відтворюють аудіопотоки в найвищій якості, припускають підключення до обладнання, здатному забезпечувати висновок відповідних потоків.Тобто до пристроїв Hi-End. Зрозуміло, вимоги до носіїв звукових доріжок в даному випадку також дуже високі. Це будуть не MP3-файли в онлайновому бітрейте, а, скоріше, лазерні диски або ж вінілові пластинки. Деякі меломани згодні на прослуховування незжатих WAV-файлів.

до змісту ↑

Що представляють собою накладні навушники?

Під накладними прийнято розуміти навушники з амбушюрами в розмірі, достатньому для того, щоб закрити вуха користувача, але не обхопити їх повністю. Девайси, представлені в даній конструкції, дозволяють слухачеві, з одного боку, насолодитися дуже гучним і якісним звучанням аудиопотока, з іншого - не доставляють йому дискомфорту при тривалому носінні, оскільки не так щільно, як моніторні навушники, прилягають до голови.

Пристрої, про які йде мова, можуть бути представлені в самих різних цінових діапазонах - від бюджетних категорій до тих, що розраховані на використання з тим же Hi-End-обладнанням.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність моніторних навушників від накладних в тому, що перші охоплюють вуха користувача повністю, а також щільно прилягають до голови, другі - лише закривають вуха і помітного тиску на голову слухача не роблять.

Конструкція моніторних навушників розрахована на відтворення звуку в найвищій якості. За допомогою даних девайсів передбачається уважне прослуховування звуку в найдрібніших деталях професійними звукорежисерами і співробітниками студій. Тому моніторні навушники відносяться до найдорожчих - так само як і ті пристрої, до яких вони зазвичай підключаються. Накладні девайси розраховані головним чином на аматорський, обивательський режим користування.Але серед них також є моделі, призначені для прослуховування високоякісного звуку на Hi-End-обладнанні.

Визначивши, в чому різниця між моніторними і накладними навушниками, зафіксуємо її основні критерії в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Моніторниє навушники Накладні навушники
Мають амбушюри розмірів, достатніх для обхвату вух користувача Мають амбушюри розмірів, достатніх для того, щоб закрити вуха користувача, але не обхопити їх
Розраховані на використання з обладнанням Hi-End Розраховані на використання з різними типами устаткування
Стоять, як правило, дорожче більшості інших категорій навушників Стоять, як правило, дешевше моніторних девайсів