Різниця між родимкою і бородавкою

Різниця між родимкою і бородавкою

Будь-які нарости на тілі (бородавки, папіломи, родимки) доставляють нам масу неприємностей. Вони являють собою косметичний дефект і можуть збільшуватися під впливом сонячних променів, від тертя одягу. Ось чому будь-яка жінка прагне негайно видалити бородавку. Однак визначити, що ж таке у вас - бородавка або родимка, може тільки фахівець. Бородавки здаються досить безневинними, однак саме вони доставляють чимало клопоту своїм власникам, а тому найкраще їх відразу ж видалити. Родимки абсолютно не шкідливі для організму, їх не варто чіпати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Справжня бородавка виглядає як доброякісна пухлина, що розташоване на шкірі. Внаслідок того, що всі бородавки мають вірусну етіологію, це утворення може бути спровоковано інтенсивним розмноженням вірусу всередині клітини. Зовні це виглядає, як шкірне розростання.

Родимка - це доброякісна пухлина на шкірі, забарвлене пігментом. Ніякої шкоди для здоров'я воно не надає до тих пір, поки не починає збільшуватися в розмірі або не змінює колір.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо уважно розглянути бородавку і родимку, то між ними можна знайти чимало відмінностей. Бородавка являє собою частину розрослася шкіри, родимка, в свою чергу, розташовується вже над шкірою.Обидва ці освіти також можна розрізнити за кольором. Так бородавки часто мають сірувато-жовтуватий відтінок і бувають округлих, а іноді дуже хитромудрих форм. Родимки, як правило, мають темно-червоні відтінки, в переважній більшості вони бувають круглі. Родимки ніколи не зникають самі, бородавки можуть зникнути, як тільки організм сам почне справлятися з вірусом.

Родимка

Відрізнити бородавку від родимки можна і на дотик. Для бородавок більш характерна неприємна ороговевшая поверхню, родимки ж, в свою чергу, м'які на дотик без шорсткостей. До того ж родимки можна зустріти на будь-якій частині тіла, а бородавки розташовуються тільки на ступнях, руках і ногах. Волосся можуть рости як на бородавках, так і на родимках, за цією ознакою їх складно розрізняти. Бородавочной розростання часто зливаються один з одним - це теж є їхньою характерною рисою. Однак відрізнити бородавку від родимки візуально не може навіть кваліфікований фахівець. Для того щоб встановити точний діагноз, у пацієнта доведеться взяти клітини на гістологію.

Бородавка до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Родимка - це утворення, що розташоване над шкірою, бородавка є шкірне розростання.
  2. Родимка має темно-червоний відтінок, бородавка - сірувато-жовтуватий.
  3. Родимка ніколи не зникає сама по собі, бородавка може зникнути при певних обставинах.
  4. Родимка м'яка і приємна на дотик, бородавка може бути шорсткою і нерівномірною.
  5. Родимки бувають на різних частинах тіла, бородавки з'являються виключно на ногах і на руках.
  6. Родимки можуть бути тільки округлими, бородавки бувають будь-якої форми.