Різниця між модернізацією і реконструкцією

Різниця між модернізацією і реконструкцією

Модернізацію промислових підприємств, будинків і споруд часто плутають з їх реконструкцією. Піддати такій процедурі можна різні об'єкти з будь-яким цільовим призначенням, і зміна якісних характеристик далеко не завжди визначає поняття. Спробуємо розібратися, в чому різниця між зазначеними категоріями і наскільки вона істотна.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Модернізація - це оновлення об'єкта для приведення у відповідність сучасним нормам, критеріям, вимогам. Модернізувати можна систему освіти, виробництво, техніку або автомобіль.

Реконструкція - це цілеспрямована діяльність по зміні параметрів будівель і споруд, окремих елементів об'єктів (висота, поверховість і т. Д.), Впровадження та оновлення інженерних мереж.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, реконструкція - це або відновлення вихідного стану об'єкта, або його докорінну перебудову. Даний комплекс заходів може бути реалізований тільки в будівництві і архітектурі. Стосовно до цієї галузі, реконструкція спрямована на зміну технічних показань (поліпшення планування будівлі, збільшення загальної площі, відновлення первісного вигляду).

Модернізація - оновлення споруди в зв'язку з його моральним старінням.Безпосередньо перед проведенням даних заходів воно вже не відповідає нормам і правилам: застаріли інженерні комунікації, рівень теплоізоляції, безпеки. У сфері промисловості реконструкція - це відновлення виробничих комплексів, які тривалий час не виконували своїх функцій. Модернізація - зміна наявних об'єктів з метою налагодити випуск сучасної продукції і підвищити конкурентоспроможність конкретного заводу, фабрики.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Основна мета. Призначення модернізації - докорінну перебудову об'єкта, впровадження нових систем і мереж, які зроблять його сучасним. Мета реконструкції - зміна характеристик будівлі, виробничого комплексу, поліпшення його якостей.
  2. Причина проведення. Модернізація здійснюється в зв'язку з тим, що об'єкт застарів, а реконструкція - в зв'язку із загальним зносом.
  3. Стан об'єкта. Після реконструкції поліпшуються якості об'єкта, підвищуються економічні і технічні характеристики, або повністю відновлюється початковий стан. Після модернізації функції об'єкта можуть докорінно змінюватися.