Різниця між mkv і avi

Різниця між mkv і avi

Звичний нам відеофайл майже завжди представлений в форматі медіаконтейнера. Ми сприймаємо відеоролик єдиним потоком, проте "в розрізі" демонструється нам складається з аудіофайлу, відеофайлу, файлу меню або субтитрів, файлу з технічною інформацією. Все це укладено в контейнер, який і має на увазі поняття "формат". Сьогодні для зберігання, передачі і відтворення відео одними з найбільш популярних форматів можна вважати mkv і avi.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

AVI - контейнерний формат відео, включає розширення імені. avi. Призначений для універсального відтворення програмними і апаратними плеєрами.

MKV - контейнерний формат відео, включає розширення імені. mkv, призначений для універсального відтворення програмними і новими апаратними плеєрами.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між форматами mkv і avi звичайним користувачем-глядачем майже не відчувається. Як старіший формат, avi більш поширений, і практично не зустрічає перешкод на шляху відтворення. Сьогодні будь-який плеєр працює з avi, незалежно від кодека, яким оброблений відеоматеріал. Формат mkv містить кодек H. 264 / AVC, який задіює занадто багато апаратних ресурсів, тому вбудовувати його в апаратні плеєра до недавнього часу було недоцільно.Сучасні моделі його підтримують, тому про роботу з mkv повідомляється в техдокументації все частіше, однак для більшості виробників проблема з незручним кодеком все ж залишається. Відчуватися різниця може і в відтворенні на ПК. Avi підтримується стандартним набором кодеків, для mkv потрібна установка додаткових.

В процесі відтворення mkv демонструє явні переваги перед avi. По-перше, він може містити кілька аудиодорожек. По-друге, субтитри НЕ вшиті, а легко включаються і відключаються, а також їх можна перемикати між собою (якщо файлів з ними кілька), наприклад, якщо передбачається кілька мов. Файли великого об'єму відтворюються без пригальмовувань, зависань і помилок.

Решта відмінностей чисто технічні. Контейнер mkv може містити файли, стислі великим числом кодеків, ніж avi, а службова інформація в ньому записується простіше і витягується легше. Також розпакування контейнера відбувається швидше. Крім того, формат avi - проект комерційний, з закритим вихідним кодом, а mkv дає вільний доступ. Ну і, на відміну від avi, представленого Microsoft, mkv, або Матроска (Матрьошка) створений європейськими розробниками.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Avi більше поширений і підтримується більшістю моделей плеєрів.
  2. Mkv вимагає установки додаткових кодеків.
  3. Mkv може містити відеофайли, оброблені великим набором кодеків.
  4. Mkv може містити кілька аудиодорожек і файлів субтитрів.
  5. Mkv не викликає ускладнень при відтворенні великих файлів.
  6. Контейнер mkv надається з відкритим вихідним кодом.