Різниця між протоколом загальних зборів і рішенням загальних зборів

Різниця між протоколом загальних зборів і рішенням загальних зборів

Підсумки загальних зборів акціонерів господарського товариства можуть бути зафіксовані в протоколі або відображені в рішенні за підсумками подібного заходу. У чому специфіка обох управлінських дій?

Зміст статті

 • Що таке протокол загальних зборів?
 • Що таке рішення загальних зборів?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке протокол загальних зборів?

Під протоколом загальних зборів учасників господарського товариства розуміється документ, який надає юридичну силу підсумками відповідного заходу. Обговорюватися на ньому можуть різні питання - наприклад, про збільшення статутного капіталу фірми.

В протоколі загальних зборів фіксуються:

 1. відомості про місце розташування фірми;
 2. відомості про місце та дату проведення зборів;
 3. відомості про час початку і завершення зборів;
 4. дата затвердження документа;
 5. перелік присутніх осіб, а також відомості про частки у володінні бізнесом, які належать співвласникам фірми;
 6. показники кворуму;
 7. ПІБ керівника компанії;
 8. ПІБ секретаря зборів.

Протокол, як правило, включає формулювання про затвердження Голови зборів учасників, про голоси за або проти пропонованого кандидата, про підсумки вибору Голови.

Далі - в документі фіксується перелік питань порядку денного.

Якщо це збільшення статутного капіталу, то в протоколі зазвичай відбивається:

 1. той факт, що з відповідного питання виступив керівник організації, ознайомив присутніх з пропонованими змінами величини статутного капіталу;
 2. сутність обговорюваного питання;
 3. кількість голосів за, проти, утрималися.

Якщо рішення прийнято, то воно також відбивається в протоколі. Якщо це збільшення статутного капіталу фірми, то цифри, які йому відповідають, фіксуються у відповідному розділі документа.

Протокол загальних зборів підписується всіма учасниками заходу.

до змісту ↑

Що таке рішення загальних зборів?

Під рішенням загальних зборів розуміється підсумок відповідного заходу по суті - той, що і фіксується в протоколі, специфіку якого ми розглянули вище.

Варто відзначити, що є таке поняття, як "рішення засновника" - відповідне документу, аналогічного за призначенням протоколу загальних зборів, але підписується однією людиною, а не групою партнерів по бізнесу.

Керуючі дії, що відображаються в рішенні засновника, можуть бути, в принципі, тими ж, що і у випадку з протоколом. Наприклад - збільшення статутного капіталу компанії.

В цьому випадку в рішенні засновника найчастіше фіксуються:

 1. ПІБ власника підприємства;
 2. посилання на положення законів, відповідно до яких здійснюється збільшення статутного капіталу компанії;
 3. перелік управлінських дій, які слід здійснити з метою збільшення статутного капіталу (наприклад, інвестування єдиного учасника в капітал підприємства, а потім - внесення до статуту організації потрібних змін).

Також у відповідному рішенні, як правило, присутня формулювання про необхідність повідомити ФНС про зміни статутного капіталу компанії.

Рішення засновника підписується тільки одним суб'єктом - власником підприємства.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність протоколу загальних зборів від рішення загальних зборів в тому, що він являє собою документ. Рішення ж є сукупністю необхідних управлінських дій, які прийняті до реалізації на відповідних зборах і підлягають затвердженню в протоколі.

Існує в достатній мірі близький протоколу загальних зборів документ - "рішення засновника". Він за своєю правовою природою близький першому джерелу, але підписується тільки одним суб'єктом - власником бізнесу.

Визначивши, в чому різниця між протоколом загальних зборів і рішенням загальних зборів, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Протокол загальних зборів Рішення загальних зборів
Є документом, в якому фіксується перелік управлінських дій, що підлягають реалізації Є переліком управлінських дій, які повинні бути реалізовані >