Різниця між МВС і ФСБ

Різниця між МВС і ФСБ

Недарма Росію називають поліцейською державою: одних лише силових структур тут безліч. Це і Слідчий комітет, і Прокуратура, і ФСО. Однак найбільше розмов йде про МВС і ФСБ, адже дані органи мають гранично широким колом повноважень і представлені величезною кількістю співробітників. Чим відрізняються між собою силові структури і які можливості мають?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

МВС - це міністерство внутрішніх справ, виконавчий орган державної влади. Головна його функція - підтримання в країні правопорядку, нагляд за ретельним і неухильним дотриманням законів громадянами та юридичними особами. При цьому МВС може притягати до відповідальності суб'єктів правовідносин як самостійно (складання адміністративних протоколів), так і опосередковано (порушення кримінальних справ з подальшою передачею їх для розслідування в СК).

ФСБ - це Федеральна служба безпеки, виконавчий орган, який підпорядковується безпосередньо Президенту Росії. Головне його завдання - забезпечення захисту держави від зовнішніх і внутрішніх загроз, тобто припинення терористичної діяльності, контррозвідка, охорона зовнішнього кордону, інформаційна безпека.

до змісту ↑

Порівняння

МВС складається з внутрішніх військ і поліції, завдання яких зводяться до одного: підтримка правопорядку на території Росії і припинення будь-яких злочинів і правопорушень.Реальна чисельність співробітників перевищує 900 тисяч чоловік, проте якщо сюди додати цивільних осіб, що допомагають в реалізації функцій органу, то сміливо можна говорити про мільйонну "армії" захисників закону.

Структура ФСБ скромніше: це близько 350 тисяч співробітників. Завдання глобального масштабу: від боротьби з тероризмом до припинення корупції в ешелонах державної влади. Повноваження МВС дуже широкі: від складання адміністративних протоколів, затримання особи до порушення кримінальної справи і проведення дізнання. Однак ФСБ має ще більш масштабними функціями, в тому числі розвідка на користь держави.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Чисельність і структура. У ФСБ близько 350 тисяч чоловік, в МВС - понад 900 тисяч, при цьому останній орган має більш широкої структурою.
  2. Функції. Перед ФСБ стоять завдання державного масштабу, перед МВС - більш локальні і узагальнені цілі.
  3. Повноваження. ФСБ значно впливовішими, ніж МВС, а свою діяльність практично не підзвітна іншим державним органам.
  4. Історія та традиції. ФСБ - це наступник КДБ і, відповідно, НКВД, веде свій відлік з 20-х років минулого століття. МВС - прямий спадкоємець російської поліції, її історія значно глибше.