Різниця між розумом і розумом

Різниця між розумом і розумом

При роздумах про те, чим же відрізняється розум від розуму, воістину розум може зайти за розум. Але ми полегшимо вам задачу. Чим же відрізняється розум від розуму? Спробуємо розібратися разом.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Розум - індивідуальні пізнавальні, аналітичні властивості особистості.

Розум - найвищий тип розумової діяльності людини, що включає і духовну складову.

до змісту ↑

Порівняння

Одне з головних відмінностей полягає в тому, що розум - явище більш високе, ніж розум і почуття. Розум людини в основному зайнятий тим, що приймає приємне йому і відкидає неприємне. Розум також здатний приймати і відкидати, але зосереджений він на виборі сприятливого для людини і відкидання небезпечного, несприятливого. Таким чином, їх функції схожі, але розум має більшу далекоглядністю, прагнучи визначити користь і шкоду. Розум зупиняється на чому-небудь, керуючись своїми бажаннями, розум поточну ситуацію оцінює з точки зору того, чи принесе вона благо або неприємності.

Розум йде на поводу у почуттів, в якомусь сенсі він - їх раб. Розум схиляється до того, щоб виконувати волю почуттів, тому що він дуже хоче бути щасливим. Для розуму ж головне - це істина, для нього вона стоїть вище, ніж щастя. Розум відчуває, що якщо переможе істина, то буде і щастя.

Розум здатний приймати інформацію ззовні, накопичувати і аналізувати її. Тим же займається і розум, але йому допомагає ще й духовне начало в людині.

Поняття Вищий Розум відноситься до божественної сфері. Розум завжди спрямовується до Абсолюту. Звернемо увагу, що "вищого розуму" не існує. Розумна людина здатна чути Вищий Розум і слухати йому, діючи за велінням Серця. Розум і серце разом народжують таке явище, як Мудрість.

Людина може бути розумним в одному або декількох напрямках. Розум повинен поширюватися на всі життєві сфери. Розумна, освічена людина, фахівець в своїй області не завжди при цьому обов'язково розумний.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Розум - явище більш високе, тонке, ніж розум.
  2. Розум бажає щастя і задоволень, розум прагне до істини.
  3. Розум вибирає приємне і відкидає неприємне, розум розглядає все з точки зору шкоди або користі.
  4. Розум здатний охопити все як єдине ціле, пізнати загальні закономірності. Розум проявляється в одній або декількох життєвих сферах.
  5. Розум тісно пов'язаний з Серцем, їх союз породжує Мудрість. Один з проявів розуму - інтуїція. Розумом керують почуття, він налаштований на одномоментне. Розум намагається придушити внутрішній голос.
  6. Розум користується логікою, Розум звертається за знанням до божественного Абсолюту. Розум тісно пов'язаний з духовним началом в людині.
  7. Розум відноситься до сфери людської, розум - до божественної.