Різниця між мікрохвильовкою і духовкою

Різниця між мікрохвильовкою і духовкою

Мікрохвильовка і духовка відносяться до числа приладів, які допомагають господаркам в приготуванні їжі. Жодне з цих пристроїв не є універсальним, і назвати їх взаємозамінними також не можна. Тому при необхідності вибору треба мати уявлення про те, чим відрізняється мікрохвильовка від духовки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Мікрохвильова піч - використовується на кухні прилад для термічної обробки продуктів, робота якого пов'язана з дією електромагнітного випромінювання.

Мікрохвильовка

Духовка - прилад у вигляді залізного ящика, в якому їжа готується за допомогою повітря, нагрітого до потрібної температури.

Духовка до змісту ↑

Порівняння

Розглянемо основні критерії, які допомагають виявити відміну мікрохвильовки від духовки.

Призначення

Мікрохвильовка потрібна для виконання більш простих операцій з продуктами: підігріву, розморожування, швидкого і без особливих складнощів приготування. При цьому пригорання страв виключається, а поживна цінність продуктів практично не знижується.

Духовка дозволяє сотворять справжні кулінарні шедеври, в яких може використовуватися досить багато інгредієнтів. Смак отриманих страв відрізняється насиченістю, а на поверхні багатьох з них утворюється рум'яна кірочка.

Принцип роботи

В мікрохвильовці діють, відповідно, мікрохвилі. Під їх впливом молекули води в складі продуктів починають виділяти тепло, завдяки чому їжа нагрівається. У духовці активною речовиною є гаряче повітря. Він спочатку охоплює поміщені в прилад компоненти майбутнього страви, потім проникає в тканини продуктів і розм'якшує їх.

Швидкість приготування

В мікрохвильовці теплова обробка відбувається з набагато більшою швидкістю, оскільки вплив на інгредієнти йде не тільки з боку їх поверхні, але і по всьому об'єму. Тому саме такий прилад більш зручний для розігріву. У духовці їжа не прогрівається моментально, приготування за допомогою цього пристрою займає більше часу.

до змісту ↑

Таблиця

Мікрохвильовка Духовка
Функції: підігрів, розморожування, просте приготування Дозволяє готувати складні страви
Діють мікрохвилі Діє розігріте повітря
блюда не підгорає Утворюється рум'яна кірочка
Чи не руйнує живильні речовини страви виходять смачніше
Швидке приготування Процес готування більш тривалий