Різниця між microsoft Excel і Microsoft Access

Різниця між Microsoft Excel і Microsoft Access

Два продукту Microsoft Office - Access і Excel - часто здаються користувачеві практично ідентичними. Таке уявлення складається з табличного способу організації даних. І Access, і Excel працюють з таблицями, здатні обробляти і аналізувати дані, виконувати складні розрахунки. Щоб з мінімальними витратами часу і зусиль вирішити поставлені завдання, варто визначити, яка з програм для цього підходить більше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Microsoft Excel - програма для роботи з таблицями даних, створена компанією Microsoft і входить в пакт програм Microsoft Office.

Microsoft Access - реляційна система управління базами даних, що входить в пакет Microsoft Office.

до змісту ↑

Порівняння

Як бачимо з визначень, ключова різниця між Access і Excel - в суб'єкті дії: Excel працює з електронними таблицями, Access - з базами даних в табличному вигляді. Зовні це виглядає дуже схоже. В Excel дані зберігаються в осередках, що утворюють стовпці та рядки, об'єднані в листи. В Access дані зберігаються в таблицях, що утворюють в сукупності базу даних. Послідовність даних в одному рядку в Access називається записом.

Excel виконує завдання організації даних усередині однієї таблиці, Access виконує складні запити даних, звертаючись до сукупності таблиць. Тому таблиця Excel являє собою нереляційних сукупність даних, а Access - реляционную, в якій у кожного конкретного об'єкта є зв'язку в інших таблицях.В Excel кожна клітинка таблиці має унікальний ідентифікатор, складений з номера рядка і літери шпальти, в Access запис забезпечена унікальним ідентифікаційним ключем.

Access доцільно використовувати, якщо масив даних дуже великий, а зв'язки між ними складні. У цьому випадку взаємодія таблиць всередині реляційної бази даних забезпечить швидке управління. Excel відповідає завданням розрахунків і статистичних порівнянь невеликого обсягу даних. Якщо дані переважно числові, то зручніше працювати з Excel, якщо ж серед них багато текстових значень - Access.

Якщо з базою даних передбачається розрахована на багато користувачів робота, а також має бути постійна і множинна її доопрацювання, то в Access не буде жодних проблем при вирішенні такого роду завдань. Excel розрахований на одного користувача і щодо статичне утримання.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Excel працює з таблицями даних, Access - з табличними базами даних.
  2. В Access виконують більш складні запити.
  3. Excel - нереляційних сукупність даних, Access - реляційна.
  4. Унікальний ідентифікатор Excel залежить від назв стовпців і рядків, в Access ідентифікаційний ключ автономний.
  5. Access призначена для роботи з великими масивами даних.
  6. Excel працює переважно з числовими даними.
  7. В Access доступна на багато користувачів робота.