Різниця між microSD, MicroSDHC і MicroSDXC

Різниця між MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC

Карти пам'яті в форматах MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC - в числі найпопулярніших на ринку користувальницьких рішень для ПК і інших девайсів. У чому особливості кожної із зазначених різновидів пристроїв?

Зміст статті

  • Факти про MicroSD
  • Факти про MicroSDHC
  • Факти про MicroSDXC
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про MicroSD

Формат карт пам'яті MicroSD - історично один з найбільш ранніх в лінійці стандартів SD (або Secure Digital - його створення стало результатом подальшого розвитку і поліпшення стандарту флеш -пам'яті MMC). Карти типу MicroSD знайшли найширше застосування - в середовищі користувачів ПК, смартфонів, планшетів, фото- і відеокамер.

Максимальна ємність карт MicroSD становить 2 Гб. Стандартна величина виробів даного типу - 11 на 15 мм при товщині 1 мм. Максимальна швидкість запису і зчитування даних на карті відповідного типу - 25 Мб / с.

до змісту ↑

Факти про MicroSDHC

Розглянутий стандарт флеш-пам'яті - результат подальшого технологічного розвитку попереднього формату. Відповідного типу карти пам'яті мають той же розмір, що і MicroSD, але мають в кілька разів більшою ємністю - 4-32 Гб. Крім того, вони характеризуються більш високою швидкістю запису і читання даних - 50-150 Мб / с.

Слід мати на увазі, що карти MicroSDHC в більшості випадків не можуть бути розпізнані зчитувачами для MicroSD. У свою чергу, проблем з зворотною сумісністю карт і кард-рідерів зазвичай не виникає.Це обумовлено тим, що стандарт MicroSD підтримує тільки такі файлові системи, як FAT 12 і FAT 16 (в різних модифікаціях), в той час як карти MicroSD форматируются в FAT 32.

до змісту ↑

Факти про MicroSDXC Наступна технологічна щабель розвитку стандарту SD - карти

MicroSDXC . Головна їхня перевага - дуже велика ємність, яка може становити від 32 Гб до 2 Тб. Але розмір карти при цьому той же, що і у попередніх модифікацій, - 11 на 15 мм з товщиною 1 мм. На MicroSDXC використовує файлову систему exFAT. Швидкість запису і читання даних на картах типу MicroSDXC становить 50-312 Мб / с. Конкретний показник залежить від версії девайса. Карти в модифікації 3. 0, що підтримують стандарт UHS-1, записують і зчитують дані зі швидкістю до 104 Мб / с. Девайси в версії 4. 0, сумісні з технологією UHS-2, можуть забезпечувати показник в 312 Мб / с.

Зчитувачі карт MicroSDXC здатні розпізнавати стандарти MicroSD і MicroSDHC. У свою чергу, кард-рідери, адаптовані для MicroSD і MicroSDHC, несумісні з девайсами MicroSDXC.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінність між MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC потрібно шукати в таких аспектах:

ємність карт;

  • підтримувана швидкість запису і читання даних;
  • використовувана файлова система;
  • взаємна сумісність кард-рідерів, адаптованих до конкретних типів карт.
  • Розмір у всіх типів карт - однаковий.

Більш наочно різниця між MicroSD, MicroSDHC і MicroSDXC-картами співвідносні з зазначеними пунктами може бути відображена у вигляді невеликої таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

MicroSD

MicroSDHC MicroSDXC Що спільного між ними?
Всі типи карт є технологічними різновидами стандарту SD, або Secure Digital
Кард-рідери для MicroSDXC можуть розпізнавати карти MicroSD і MicroSDHC
Карти мають однакове призначення - зберігання даних, доступ до яких здійснюється за допомогою ПК, смартфонів, планшетів, фотоапаратів
Всі типи карт мають однаковий розмір - 11 на 15 мм при товщині 1 мм
У чому різниця між ними?
Чи сумісні з будь-якими рідерами
Сумісні лише з рідерами для MicroSDHC і MicroSDXC Сумісні лише з рідерами для MicroSDXC Мають ємність до 2 Гб
Мають ємність 4-32 Гб Мають ємність від 32 Гб до 2 Тб Записують і зчитують дані зі швидкістю до 25 Мб / с
Мають швидкість запису і читання 50-150 Мб / с Мають швидкість запису і читання 50-312 Мб / с форматування карт здійснюється в файлової системі FAT 12 або FAT 16
Формат в FAT 32 Формат у exFAT