Різниця між метаном і сіланом

Різниця між метаном і сіланом

Атоми вуглецю і кремнію, перебуваючи в характерному для цих хімічних елементів стані sp 3 гібридизації, здатні взаємодіяти з воднем, утворюючи два абсолютно різних газу - метан (CH 4 ) і силан (SiH 4 ). Метан - природний газ, а його аналог - силан отримують тільки непрямим шляхом в результаті хімічних реакцій, вироблених в лабораторних або промислових умовах.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Метан - найпростіший природний вуглеводень, рудничний або болотний газ, з хімічною формулою - CH 4 . Саме з нього починається гомологічний ряд всіх насичених вуглеводнів. Метан досить інертний, він проявляє завидну стійкість до хімічних впливів. Цей газ, як і інші алкани, взаємодіє з рядом речовин в реакціях радикального заміщення.

Він безбарвний і не має запаху, тому перш ніж допустити його до використання в побуті.

Метан - термічно стійкий алкан. Він чудовий в якості палива і промислової сировини.

Метан входить до складу природного газу, що використовується в побуті

Сілан - газ, який синтезують, розкладаючи силіциди металів кислотами. Він безбарвний, отруйний, а запах його досить неприємний. Ця речовина здатна легко запалюватися на повітрі. У присутності кисню окислювання силана відбувається зі спалахом. Сілан - відмінний відновник.Він стійкий в кислих і нейтральних середовищах, а в лужному середовищі навіть з незначними слідами іонів OH - він миттєво гідролізується.

Сілан необхідний для проведення різноманітних реакцій, органічного синтезу, завдяки яким отримують цінні кремнийорганические полімери. Будучи джерелом чистого кремнію, він дуже важливий для мікроелектронної промисловості. З нього отримують надчистий полікремній. Крім того, з силана виробляють композиційні стоматологічні матеріали.

до змісту ↑

Порівняння

У чому полягає різниця між метаном і сіланом? Метан - органічне, а силан - неорганічне речовина. Ковалентний зв'язок C-H сильніше зв'язку Si-H, отже, метан має підвищену стійкість і більшою інертністю, ніж силан.

Висока реакционноспособна силана є причиною його безконтрольного самозаймання в повітрі. Чистий метан, без домішки повітря і кисню, горить спокійно, а при їх додаванні утворюються вибухові суміші.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сілан - володар неприємного запаху, а у метану запах відсутній.
  2. Сілан нестійке з'єднання, що має підвищену реакційну здатність, метан, навпаки, інертний.
  3. Сілан - синтезується газ, а метан - природний.