Різниця між метаном і пропаном

Різниця між метаном і пропаном

Метан (CH 4 ) і пропан (C 3 H 8 ) - органічні речовини класу алканів, найпростіші вуглеводні, природні гази. Метан і пропан відрізняються довжиною ланцюга, кількісним складом молекул і властивостями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Метан - перший представник ряду насичених вуглеводнів. Він основна складова рудничних, болотних, природних і попутних нафтових газів. Метан виділяється в процесі поступового повільного розкладання органічних залишків під дією істотних температур, тисків і мікроорганізмів, без доступу повітря.

Метан погано розчинний у воді і інших рідинах (кетонах, альдегідах, нижчих спиртах). Однак він поглинається твердими адсорбентами, наприклад, активованим вугіллям, і вуглеводнями. У нього виявлено найменша здатність сорбувати, тому це властивість успішно використовують для очищення метану від інших газоподібних домішок.

Пропан - належить до класу алканів. Він виявлений в природному газі, утворюється при поділі "жирного" природного і попутного нафтового газу, крекінгу нафтопродуктів. Пропан, що не володіє кольором і запахом газ, малотоксичний і пожежо-і вибухонебезпечний, важчий за повітря.

до змісту ↑

Порівняння

Головне практичне відміну метану від пропану полягає в тому, що метан має в 2, 5 рази меншою теплотою згоряння, ніж пропан.Тому пропан, як паливо, набагато ефективніше.

Метан істотно легший за повітря, чого не скажеш про пропане. При поганій ізоляції метан витікає з системи і зависає в повітрі. При цьому навіть найменший подув сприяє його переміщенню на значні відстані. Вибухонебезпечність метану в 2 рази більше, ніж у пропану. Тому він більш небезпечний для людського життя.

пропаном притаманне слабку наркотичну дію на живі організми. Метан має найменшу хімічною активністю. Метан з працею конденсується, а пропан легко зріджується холодною водою при відповідному тиску. Для метану в порівнянні з пропаном характерна найменша реакційна здатність.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пропан в якості палива більш ефективний, ніж метан.
  2. Метан інертніші пропану. Пропан активніше вступає в хімічні реакції.
  3. Пропан володіє наркотичним впливом, а метан більш вибухонебезпечний.