Різниця між метеором і метеоритом

Різниця між метеором і метеоритом

Хіба може бути щось прекрасніше і загадковіше зоряного неба? Ми мріємо про зірок, даруємо їх, прагнемо до них і довіряємо найзаповітніші бажання. Падаюча зірка є гарантом втілення мрії. Але якщо хоч на секундочку уявити, що впаде справжня зірочка, наприклад, така як Сонце, тоді що залишиться від Землі? Значить, падає щось інше. Але що?

Вдивляючись в нічне небо, ми не бачимо ніякої різниці між його сяючими елементами. Насправді ж, існує величезна різноманітність небесних тіл.

Метеор - це явище в атмосфері Землі, що виникає при вторгненні в неї метеорного тіла, частинок колишньої комети, з космічною швидкістю. Ці частинки малі настільки, що руйнуються під впливом тертя, не досягаючи поверхні Землі. Ми ж це можемо спостерігати як короткочасно світиться смужку світла на тлі зоряного неба. Саме метеори називають "падаючими зірками".

Метеорит - це залишки метеорного тіла, що потрапили на поверхню планети. Розрізняють три види метеоритів в залежності від їх складу: залізні, кам'яні та залізо-кам'яні. Розглянемо відмінності метеора від метеорита.

Зміст статті

  • Маса
  • Частота падіння
  • Небезпека
  • Висновки Topinfoweb.com.ru

Маса

Метеори, вторгаючись в атмосферу Землі, повністю втрачають свою масу. Маса метеорного тіла до згоряння його коливається в межах 0, 0000000001г - -10 м Якщо навіть підсумувати масу всіх частинок, влітають в атмосферу Землі, то це число все одно буде незрівнянно мало щодо маси планети. Тіла більшої маси можуть випадати на Землю в якості метеоритів. Найбільший метеорит був виявлений в 1920 році в Намібії. Його вага становить 60 тонн. Не витримуючи тиску величезних швидкостей, метеорити, як правило, ще в повітрі дробляться на більш дрібні частинки, утворюють при падінні метеоритний дощ.

до змісту ↑

Частота падіння

За добу в атмосфері Землі спалахують близько сотні мільйонів метеорів. Але в нічному зоряному небі при гарній погоді можна побачити за годину не більше 5-10 "падаючих зірок". Бувають такі дні, коли метеори спалахують набагато частіше. Здається, що десятки тисяч метеорів виникають з однієї точки. Насправді, таке відчуття виникає тому, що орбіти цих небесних тіл паралельні один одному. Це явище зазвичай називають "зоряний дощ".

Зоряний дощ

Метеорити на Землю також падають досить часто, але велика частина все ж згоряє по шляху. За день об поверхню планети вдаряється кілька метеоритів. Але так як вони приземляються в північних районах, на дно морів і океанів, в пустелю, то залишаються знайденими. В поле зору потрапляють лише мала кількість - 4-5 метеоритів на рік. Вченим вдалося знайти лише 1600 одиниць, велика частина з яких була виявлена ​​практично відразу після падіння.

до змісту ↑

Небезпека

Дрібні частинки, складові метеорні тіло, завдають великої шкоди, істачівая поверхню космічних апаратів.Частинки трохи більше можуть при ударі об супутник можуть вивести з ладу його електричні системи.

Фрагмент метеорита

Небезпека, яку несуть в собі метеорити важко недооцінити. Безліч "ран і рубців" залишають на поверхні планети метеорити різних розмірів. Особливо великі тіла можуть вплинути і на зміну клімату, так як їх удар викликає зміщення осі Землі. Щоб добре розуміти глобальність проблеми, досить згадати відомий Тунгуський метеорит, який, впавши в тайзі, завдав руйнування на площі в тисячу кілометрів квадратних. А якщо б його падіння було на густонаселеній території?

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Метеор - це світлове явище, метеорит - тверде тіло космічного походження.
  2. Метеорит долітає до Землі, метеор складається з найдрібніших частинок, які згорають при попаданні в атмосферу.
  3. Метеори спостерігаються набагато частіше, ніж падіння метеоритів.
  4. Для населення Землі падіння метеоритів значно небезпечніше, ніж метеори, які завдають шкоди техніці в космосі.