Різниця між "назустріч" і "на зустріч"

Різниця між "назустріч" і "на зустріч"

Ви зібралися на зустріч з однокласниками і довго готувалися до цієї події. Вийшли з дому, а вам назустріч - улюблена вчителька, перед якою не хочеться вдарити в бруд обличчям. Щоб уникнути конфузів, не варто заново вивчати всю шкільну програму з російської мови. Досить згадати, в яких випадках поєднання " на зустріч " має злите або роздільне написання.

" Назустріч " пишеться разом, якщо мова йде про говіркою, утвореному за допомогою прийменника-приставки не - від іменника зустріч в знахідному відмінку. Відрізнити наріччя від іменника просто: воно є незмінною частиною мови. Між приводом-приставкою і іменником, від якого утворено прислівник " назустріч ", не можна без зміни сенсу вставити визначення.

Наприклад:

Тонкі паростки потяглися назустріч весняному сонцю.

Важко рухатися назустріч вітрі.

" На зустріч " пишеться окремо, якщо в контексті пропозиції між приводом і іменником можна вставити визначення. Це означає, що поєднання прийменника та іменника не утворює прислівники.

Наприклад:

Не можна спізнюватися на зустріч з діловими партнерами.

Не можна спізнюватися на важливу зустріч з діловими партнерами.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Слово " назустріч " є наріччям і пишеться разом.Між приводом-приставкою на- і іменником в цьому випадку не можна вставити визначення.
    Пішохід повинен рухатися назустріч йде транспорту.
  2. Поєднання прийменника на і іменника зустріч в знахідному відмінку пишеться окремо. Між приводом і іменником можна вставити визначення.
    Він поспішав на зустріч , від якої залежало його майбутнє.
    Він поспішав на довгоочікувану зустріч .