Різниця між тефтелями і фрикадельками

Різниця між тефтелями і фрикадельками

З м'ясного фаршу можна зробити безліч різних страв, як простих у приготуванні, так і вимагають певної вправності. До нескладним, але дуже смачних страв відносяться тефтелі і фрикадельки.

Маючи в своєму складі схожі інгредієнти, тефтелі і фрикадельки, проте, зберігають ряд досить важливих відмінностей, які не дозволяють назвати їх абсолютно однаковою їжею.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Тефтели - обсмажені кульки з м'ясного фаршу, тушковані в соусі або запечені в духовці.

Тефтели

Фрикадельки - кульки з м'ясного фаршу, відварені в бульйоні.

Фрикадельки з підливою до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність тефтелей від фрикадельок полягає в тому, що останні окремим блюдом назвати досить складно. Фрикадельки - це частина перших страв (супів). Робляться вони з м'ясного фаршу з додаванням спецій, іноді - зелені. З фаршу формують невеликі кульки, які, не Паніруємо і попередньо НЕ обсмажуючи, кидають в киплячий бульйон і відварюють до готовності.

З тефтелями справа йде трохи складніше. Для їх приготування потрібно фарш, в який додаються спеції і рис (на його місці можуть бути дрібно нарізані овочі). Тефтелі, як правило, за об'ємом не менше волоського горіха і значно перевищують розмір фрикадельок, порівнянних більше з невеликим лісовим горішком.Їх необхідно панировать в борошні, обсмажити і викласти в ємність, в якій вони будуть гаситися до готовності.

Щоб тефтелі не «розвалилися" в процесі приготування, заливати їх необхідно гарячою водою. У бульйон також кладеться томатна паста (помідори), обсмажену цибулю з морквою, лавровий лист, сіль і спеції за смаком. Другий варіант приготування тефтелей - запекти їх в духовці, полив соусом на основі сметани або вершків із зеленню. Це тільки найпопулярніші способи приготування цієї страви, адже його варіацій існує маса.

До тефтелі потрібно подавати гарнір. Особливо гарні вони з макаронними виробами, пюре і гречаною кашею.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тефтели - окрему страву, фрикадельки - складова перших страв.
  2. Тефтели гасяться або запікаються в духовці, фрикадельки відварюються в бульйоні.
  3. Крім фаршу і спецій в тефтелі додають рис або подрібнені овочі.
  4. Тефтели більше фрикадельок за розміром.
  5. Тефтели часто панірують і обсмажують, перш ніж гасити (запікати).
  6. До тефтелі подається гарнір.