Різниця між лугом і лісом

Різниця між лугом і лісом

Зелені ліси і смарагдові луки є найкращим місцем для відпочинку тіла і душі людини. Крім заспокійливого кольору і потужного рекреаційного ефекту, ці біоценози мають ряд переваг, характерних рис і відмінностей.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Луг - це рослинне співтовариство, складене багаторічними трав'янистими рослинами.

Ліс - це біоценоз, основну масу якого складають деревні рослини.

до змісту ↑

Порівняння

Луг - це біоценоз, основна рослинна маса якого представлена ​​багаторічними трав'янистими рослинами, а саме - злаковими і осокових. Рослини пронизують своїм корінням верхній шар грунту, тому на луках утворюється характерний дерновий покрив. Луга формуються в умовах коефіцієнта зволоження, перевищує одиницю.

Луг

Ліси - це особливі біоценози. Вони складені деревними рослинами, займають третину суші нашої планети і є головним джерелом кисню на Землі. Більшість лісів багатоярусні. Основу лісу становить деревостани - дерева, що формують своїми кронами лісової полог. Залежно від географічного положення біоценозу в ньому може бути від одного до п'яти таких пологов. Між деревами розташований підлісок, складений чагарниками і молодими деревами.На грунті в лісі знаходиться підстилка. Це можуть бути преющіе листя, хвоя, гриби, мохи, лишайники, трави, папороті, хвощі і плавуни.

Ліс

Умови освіти лісу і його характер залежать від географічного положення біоценозу. Існують вологі екваторіальні ліси і змінно-вологі, що ростуть в умовах надлишкового або сезонного зволоження при відносно високих температурах повітря. Вони знамениті найбільшою кількістю ярусів, видів рослин і тварин, що населяють їх. Субтропічні ліси півроку переживають посуху, тому є низькорослими ксерофитами. У помірному кліматичному поясі "живуть" листяні, мішані та хвойні ліси, здатні переносити негативні зимові температури повітря.

Все луки на Землі діляться на три групи. Це, по-перше, материкові луки, які розташовані на рівнинах. Основним джерелом живлення трав є рясні атмосферні опади. По-друге, це заплавні луки, що формуються в долинах річок і харчуються під час їх розливів. Третя група - це знамениті альпійські луки, які характерні для гірських районів. Вони змінюють зону криволісся і поступаються місцем зоні мохів та лишайників. Здатні витримати надмірну вологість і високі амплітуди добових і річних температур.

Луга виникають на засолених, карбонатних, малородючих ґрунтах з глейовими прошарком в нижній частині профілю. Через низьку продуктивність ґрунту луки використовуються як пасовища для домашніх тварин, як сіножатей та кормових угідь.

Зелена маса лісів є основним виробником кисню на Землі. Ліс став притулком для безлічі видів тварин. Людина використовує цей біоценоз як джерело їжі (гриби, ягоди, шишки), в якості будівельного матеріалу, а також для зміцнення схилів гір, для протидії ярах, як вітрозахисних смуг по околицях полів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В біоценозах луків переважають трав'янисті рослини, в складі лісів - дерева.
  2. Ліси - багатоярусні біоценози, луки влаштовані набагато простіше (трави і дерен).
  3. В лісах росте набагато більшу кількість видів рослин, ніж на луках.
  4. Ліс має більш високу господарське значення для людини, ніж луг.