Різниця між маркетингом і збутом

Різниця між маркетингом і збутом

Не варто плутати маркетинг зі збутом: ці поняття, незважаючи на високу схожість, мають кілька кардинальних відмінностей. Головним чином, вони стосуються відносин з споживачами і ланцюжком продажів. Маркетинг ставить на чільне місце контакт з покупцем, повне задоволення його потреб. Збут ж потребує якнайшвидшої продажу виробленої продукції з метою підвищення рентаб льности, нарощування оборотних коштів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Маркетинг - це діяльність, яка передбачає повне просування продукції від виробництва до її вживання (покупки). Підвищена увага приділяється методам комунікації зі споживачем, враховуються його погляди, вподобання, смаки. Центральне місце в концепції маркетингу займає реклама, тобто активне інформування потенційного покупця про властивості продукції.

Збут - це діяльність, спрямована на реалізацію продукції, виробленої підприємством. Окремі сфери економіки можуть обходитися і без маркетингових схем просування продукту. Це відноситься до військово-промислового комплексу, добувної промисловості, лісозаготівлі і т.д. Тут покупець часто сам шукає продавця. Збут - це прямі продажі, які можуть здійснюватися з попереднім замовленням або без нього.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, незважаючи на спільну мету, різні технології продажів використовують свої методи. Так, головна функція відділу збуту - продати те, що вже вироблено і знаходиться на складі. Маркетинг же в чистому вигляді спочатку вивчає ринок, а вже потім виробляє товар, який виправдовує очікування потенційного покупця.

Маркетингові схеми гнучкіше, так як вони підлаштовуються під конкретні умови. Це може бути проведення акцій, знижка на неліквідні товари, формування лояльності у покупця. Збуту ж необхідно продати продукт якомога швидше, і в цьому сенсі він використовує мінімальний набір засобів. Головні з них - знижка, розстрочка, факторингові схеми.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Концепція. Маркетинг - виробляти те, що буде користуватися попитом у покупця, збут - продавати все, що вироблено, незалежно від настроїв ринку.
  2. Форма угоди. Маркетинг - ринкова схема, де вираженням вартості є гроші. Збут може існувати і в умовах централізованого ринку через бартерні та обмінні схеми.
  3. Контакт з покупцем. Маркетинг завжди доходить до кінцевого споживача, тому що орієнтований на виконання його цілей. Збуту потрібно реалізувати товари якомога швидше, краще - оптовому покупцеві, який надасть кошти в мінімальні терміни.
  4. Оцінка ефективності. Найважливіший критерій якості для маркетингу - виробництво рівно такої кількості продуктів, які потрібні ринку в даний момент ( "попадання в ціль").Якщо на складах залишається продукція, значить, на якомусь етапі планування допущені помилки. Найважливіший критерій для збуту - продаж всіх товарів, вироблених на підприємстві (використання всіх боєприпасів).