Різниця між ринком і ринком

Різниця між ринком і ринком

Слова "ринок" і "базар" є для нас абсолютно рівнозначними поняттями, активно використовуються в повсякденній розмовній мові. Здається, що якихось суттєвих відмінностей між ними просто не існує. Але чи так це насправді? Давайте розберемося.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ринок - місце роздрібної торгівлі товарами і продуктами харчування.

Базар - синонім слова "ринок".

до змісту ↑

Порівняння

Слово "базар" має тюркські корені і позначає торг на площі, що відбувається по певних днях. Нерідко воно вживається в кілька негативному значенні по відношенню до зборища кричущих людей, якого-небудь гучному заходу. Слово "ринок" також має кілька значень. Даним словом позначається не тільки місце торгівлі, а й сфера товарообороту, взаємодії попиту і пропозиції.

У сучасній Росії більш поширеним варіантом є слово "ринок". Хоча його синонім як і раніше користується особливою популярністю у жителів південних областей колишнього СРСР. Зазвичай базари працюють щодня, за винятком понеділка. Пік торгівлі припадає на вихідні дні - суботу та неділю. Часто ринок має на увазі під собою майданчик під відкритим небом, хоча останнім часом широкого поширення набули криті ринки.

На Русі на базарах торгували переважно виробники товару: селяни і ремісники. Зараз же реалізацією продукції на ринках займаються не тільки фермери і представники фабрик, а й просто роздрібні торговці, які купують товар у постачальників. Також базари та ринки можуть мати вузьку спрямованість і являти собою місце торгівлі певною категорією товарів: "рибний базар", "книжковий базар" і т. Д. Так чи інакше, основними взаємодіючими один з одним одиницями ринку є покупець і продавець.

Споконвіку до ринків відносяться як до місця, де можна зробити вигідну покупку. Тому багато покупців йдуть на базар з деяким азартом, активно торгуються і збивають ціну. Однак сучасні продавці далеко не завжди йдуть на поступки і встановлюють фіксовану вартість товару, про зниження якої не може йти й мови. Що ж стосується речових ринків, прийнято вважати, що представлена ​​на них продукція відрізняється низькою якістю і дуже привабливою ціною. Тому там вважають за краще одягатися представники середнього класу, тоді як більш забезпечені люди ходять за покупками у великі торгові центри і бутіки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У сучасній Росії для позначення місця роздрібної торгівлі товарами і продуктами харчування активно використовується слово "ринок". Базар як синонім ринку користується особливою популярністю у жителів південних областей колишнього СРСР.
  2. Словом "базар" часто позначається збіговисько кричущих людей, якесь гучне захід.
  3. Слово "ринок" може також вживатися в значенні сфери товарообігу, взаємодії попиту і пропозиції.