Різниця між мануфактурою і ремісничої майстерні

Різниця між мануфактурою і ремісничої майстерні

Не раз нам доводилося при відвідуванні музею захоплюватися унікальними експонатами, які були створені три і навіть п'ять століть тому. Складно навіть уявити, що вони часом створені стараннями всього одну людину, по суті, "майстри на всі руки". Сьогодні, щоб зробити щось подібне, необхідні цілі заводські цехи.

Цінність цих речей неизмерима. Але скільки ж часу йшло у автора на створення подібного предмета? І скільки таких, воістину шедеврів, він міг виготовити за своє життя? Часто на допомогу ремісникам приходили підросли діти, або ж запрошувалися підмайстри.

Розвиток світової торгівлі внесло зміни і в процес виробництва товарів. У зв'язку з попитом, що збільшився ремісники були змушені шукати умови, які б сприяли поліпшенню їх продуктивності. І якщо ще вчора було досить мати власну ремісничу майстерню, то друга половина XVI століття - час зародження мануфактур, які стали прототипом сучасних виробництв.

Зміст статті

  • Розмір підприємств
  • Працівники
  • Організація виробництва
  • Висновки Topinfoweb.com.ru

При тому, що мануфактура була принципово новим утворенням, все ж в її основі були ремісничі майстерні.

Процес перетворення майстерень в мануфактури відбувався по одному з двох шляхів.

В першому випадку всередині самої майстерні стали розділяти функціональні обов'язки працівників (підмайстрів). Поступово кожен став виконувати свій обсяг роботи, що істотно прискорило виробництво.

Другий шлях - це об'єднання кількох ремісничих майстерень, що виготовляють частини одного виробу.

Отже, мануфактура і реміснича майстерня - це підприємства ручної праці. І хоч цей фактор залишився незмінним, з'явилися й істотні зміни.

Розмір підприємств

Реміснича майстерня представлялася одним цехом, а значить і програвала в масштабах мануфактурі, яка включала в себе кілька цехів.

до змісту ↑

Працівники

В ремісничої майстерні міг працювати як один майстер, так і його учні-підмайстри, які вивчивши технологію створення того чи іншого виробу, могли відкрити власну майстерню і конкурувати з колишнім "учителем".

На чолі мануфактури стояв керуючий, а працівників наймали з боку.

до змісту ↑

Організація виробництва

В ремісничої майстерні всю роботу виконував одна людина від початку до кінця. Це відбивалося на часі виконання замовлення, однак якість товару залишалося на висоті. При мануфактурах процес просувався набагато швидше, так як всі етапи виробництва йшли паралельно один одному. Але в гонці за кількість, стало істотно страждати якість.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мануфактура, як і реміснича майстерня, передбачала використання ручної праці, але вже з поділом його за етапами між працівниками.
  2. Мануфактура - більш масштабне підприємство, ніж реміснича майстерня.
  3. Мануфактура пропонувала споживачеві менш якісний товар, ніж реміснича майстерня.
  4. Продуктивність мануфактури істотно перевищувала продуктивність ремісничої майстерні.