Різниця між мантами і хінкалі

Різниця між мантами і хінкалі

Що стали вже традиційними на нашому столі страви східної кухні допомагають урізноманітнити щоденне меню як в будній день, так і в свята. Багато господинь знають рецепти тих же мантів або хінкалі і зможуть підтвердити, що ці м'ясні страви схожі. Але плутати їх не варто, все-таки у мантів і хінкалі відмінностей набагато більше, ніж подібності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Манти - національне блюдо народів, що населяють Середню Азію, Туреччину, Крим. Являють собою округлі або трьох-чотирикутні конвертики з тіста з м'ясною начинкою, закриті зверху.

Манти

Хінкалі - національне блюдо народів Кавказу. Родина хінкалі - Грузія. Являють собою герметично закриті мішечки з тіста з м'ясною начинкою.

Хінкалі до змісту ↑

Порівняння

Тісто для хінкалі завжди робиться прісним, для нього вам знадобляться тільки борошно, вода і сіль. Тісто для мантів теж часто прісне, але є господині, які додають в нього яйце. Деякі народи (наприклад, уйгури) в холодну пору року роблять манти з дріжджового тіста.

Є деякі відмінності і в начинці. У хінкалі це завжди м'ясо (яловичина і свинина, рідше - баранина), частіше у вигляді фаршу, але може бути і рубаним. Його рясно приправляють спеціями і додають багато зелені. У мантії начинка різноманітніша: це рубане м'ясо (може бути і фарш), м'ясо і картопля, картопля з салом, м'ясо з гарбузом або морквою, гарбуз.Обов'язково - ріпчаста цибуля. Для соковитості в манти можуть додавати курдючний жир. Перевага віддається баранині, яловичині, можна брати свинину, козлятину і навіть конину. Є народи, які додають в манти м'ясо птиці.

Манти відрізняються від хінкалі формою. Вони схожі на конвертики, які можуть бути округлої, трикутної або квадратної форми. При цьому манти або закриваються зверху повністю, або мають маленькі отвори. Хінкалі - це невеликі мішечки, які завжди герметично закриті.

Манти варяться в спеціальній каструлі - мантоварке. Спосіб приготування - на пару. Хінкалі готуються, як звичайні пельмені: викладаємо їх в кипляче, підсолену за смаком воду і чекаємо, поки вони спливуть.

Хінкалі перед подачею рясно посипають чорним перцем, бажано - грубого помелу. Манти змащують маслом і їдять зі сметаною або оцтової заправкою.

Хінкалі потрібно їсти руками. Їх беруть за "хвостик", акуратно надкушує і випивають накопичився всередині пряний м'ясний бульйон. Сам "хвостик" в їжу вживають рідко, відкладаючи його на край тарілки. Манти можна їсти руками або виделкою і ножем, вони з'їдаються повністю.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тісто для хінкалі має бути прісним, манти готують з прісного або дріжджового тіста.
  2. Начинка в мантії може бути не тільки м'ясний, але і овочевий, і змішаної. Хінкалі завжди готують з м'ясною начинкою.
  3. Манти по формі нагадують конвертики, а хінкалі - мішечки.
  4. Манти готують на пару в мантоварке, хінкалі - в закипілої підсоленій воді в звичайній каструлі.
  5. Хінкалі їдять тільки руками, рясно посипавши чорним перцем. Манти їдять руками або за допомогою вилки і ножа.