Різниця між чоловіком і чоловіком

Різниця між чоловіком і чоловіком

"Мужик сказав - мужик зробив" - всім нам знайома ця нехитра приказка, і багато хто використовує її в повсякденному житті. Однак більшості представників сильної статі неприємно, коли в їх адресу звучить цей трохи грубуватий, а часом і зневажливий термін. У чому ж полягають відмінності чоловіки від мужика? Розглянемо докладніше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мужик - просторічне назву чоловіки або позначення російського селянина в історичному контексті.

Чоловік - представник чоловічої статі.

до змісту ↑

Порівняння

Слово "чоловік" використовується для позначення особи чоловічої статі, так само як і слово "мужик" в розмовній мові. Однак у другому випадку воно може носити негативний, зневажливий або зовсім глузливий характер. В історичному контексті слово "мужик" символізує російського селянина або ж вихідця з нижчих станів, що здійснює грубу роботу, яка потребує застосування особливих знань. Представники ж більш високих станів називалися мужами або чоловіками. До цього дня в нашому суспільстві збереглася традиція звернення до чоловіка як до "мужику". Це багато в чому обумовлено впливом радянської влади, що наділила дане слово якимось героїчним змістом. В результаті воно відмінно прижилося в нашій країні, а особливо в її віддалених районах.Жителі сіл активно використовують цей термін при згадці осіб чоловічої статі.

Вважається, що чоловікам притаманні такі якості, як безстрашність, витривалість, воля, стійкість, відвага і рішучість. Вони здатні тверезо оцінювати дійсність і узагальнювати розрізнені факти. Крім того, чоловіки більш діловиті, активні і авторитарні, ніж жінки. Але при цьому у них набагато гірше розвинені інтуїція і вербальні здібності. У той же час існує думка, що вищезгадані якості далеко не завжди притаманні сучасним чоловікам, а скоріше нав'язані культурними традиціями. Важливо враховувати, що кожен представник чоловічої статі має індивідуальним характером, сформованим під впливом різноманітних спадкових і суспільних факторів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Чоловіком називають представника чоловічої статі. Мужик - просторічне назву чоловіки.
  2. Слово "мужик" часто має негативний, зневажливий або глузливий характер.
  3. В історичному контексті термін "мужик" символізує російського селянина або ж вихідця з нижчих станів. Мужами або чоловіками називали представників вищих станів.
  4. Слово "мужик" до сих пір активно використовується в селах для позначення чоловіки.