Різниця між людиною і гаржданіном

Різниця між людиною і гаржданіном

Нас давно вже не дивує той факт, що юридичні терміни розходяться з об'єктивною реальністю, а часом і суперечать їй. Ось і поняття "людина" і "громадянин" вже давним-давно не тотожні один одному. Розібратися в цій правовій акробатики досить складно, адже межі такої реальності існують тільки у нас в голові. І все ж, при детальному аналізі можна переконатися в тому, що між зазначеними поняттями вбачається суттєва різниця, що впливає на ситуацію.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Людина - представник виду Homo Sapiens, індивід, що володіє набором прав і обов'язків в силу свого народження. Вищою цінністю вважається його життя, яка охороняється локальними і міжнародними правовими актами і захищена від чужих зазіхань. Людина наділений свідомістю, волею, а також цілим набором характерних рис, які виділяють його на тлі собі подібних.

Громадянин - стійка культурно-правовий зв'язок людини і певної держави, яка купується і втрачається в силу юридичного факту. Наявність такої єдності дає індивіду цілий ряд додаткових прав, найважливіше у тому числі - виборче. Довільне позбавлення громадянства не допускається, необхідно дотримання певної процедури, встановленої законом.

до змісту ↑

Порівняння