Різниця між людиною і твариною

Різниця між людиною і твариною

Дискусія, чим людина відрізняється від тварини, не закінчиться ніколи. Адепти еволюційної теорії Чарльза Дарвіна знаходитимуть десяток ознак, які доводять розтягнуту в часі трансформацію випадково клеєного згустку білкового речовини в сучасного Людини розумної. Поборники теософіческой або космічної теорії знайдуть десяток характеристик, які доводять неможливість походження такого сложноорганізованного істоти як людина, від мавпи. Давайте нижче порівняємо Людини розумної і інших тварин.

Зміст статті

  • Людина розумна
  • Тварини
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Людина розумна

Людина Розумна , він же Homo Sapiens належить до сімейства Гомінід і є єдиним нині живим представником роду Людей. Поява примірників, яких умовно можна назвати людьми, датують міоценом.

Людина Розумна в процесі еволюції обзавівся власним набором морфологічних і анатомічних ознак. У нормального Homo Sapiens наявна велика голова, середнє зростання коливається від 164 для жінок до 175 см для чоловіків. Середня вага дорослої особини варіює від 50 кг для жінок до 80 кг для чоловіків. Унікальною характеристикою роду Людського є здатність до пересування на 2-х кінцівках і можливість бігати, а не тільки стрибати, в такому положенні.

Тіло сучасної людини втратило густий волосяний покрив, крім окремих місць і рослинності на голові, обличчі, грудях у чоловіків. Навіть ті волосся, які залишилися, позбавлені підшерстя, тому хутром їх назвати не можна. Тільки шкіра гомінідів здатна змінювати колір під дією сонця і синтезувати вітамін D. У всього роду Людей присутній чітко виражений статевий диморфізм, як зовнішніх, так і внутрішніх ознак.

Рівень розвитку кровоносної, нервової, видільної, травної, ендокринної, репродуктивної, дихальної та опорно-рухової системи людини є найвищим у всьому царстві Тварин.

Готовність до відтворення у людини можлива з 11 років. А жінка, на відміну від самок приматів, може завагітніти протягом всього року. Зазвичай у людей народжується одна дитина, який перші кілька років свого життя потребує невсипущу турботу і увагу батьків. Вони свідомо передають свій досвід і відому інформацію потомству, навчаючи дитину.

Людина є типовим гетеротрофам, який є все - рослини, гриби і тварин. Для обробки їжі здавна використовує вогонь.

Особливістю Homo Sapiens є наявність осмисленої мови і розвиненого головного мозку. Звичайна людина є соціальною істотою, на поведінку якого впливають біологічні та соціальні фактори. Люди здатні заглушати інстинкти. Наприклад, статевий у ченців, самозбереження у самовбивць або тих, хто жертвує своїм життям, як Олександр Матросов. Людина здатна до абстрактного мислення, створення предметів праці і зразків мистецтва.

до змісту ↑

Тварини

Тварини - це ціле царство, що складається з 35 Типів.В межах даного таксона зведені всі живі організми, які відрізняються гетеротрофну, здатністю до активного пересування і голозойному харчуванню. Прикладами представників Царства Тварин є тигр і равлик, черв'як і краб, пінгвін і дельфін.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Людина має ряд анатомічних і морфологічних особливостей, які дозволили виділити його в окремий рід Людей.
  2. Людина має свій, відмінний від інших представників царства Тварин, набір хромосом.
  3. Кількість представників царства Тварин в мільйони разів більше, ніж представників людини розумної.
  4. Від своїх "колег" по таксону, людина відрізняється наявністю мови і здатністю створювати предмети матеріальної і нематеріальної культури.
  5. Досвід всього роду людина передає своїм нащадкам у вигляді цільового навчання.
  6. Тільки люди ховають своїх близьких, але вони ж можуть вбивати собі подібних заради забави, що не дозволить собі жодна тварина.