Різниця між ссавцями і плазунами

Різниця між ссавцями і плазунами

Класи Ссавцям і Плазунів відносяться до одного типу - Хордових. Ссавці разом з класом Птахів свого часу походять від рептилій, а потім поширилися по Землі завдяки якомусь катаклізму, різко скоротив кількість ящерів.

Ссавці поширені на просторі Світового океану, на всіх материках, крім внутрішніх районів Антарктиди. Обмежено проникнення ссавців в повітряний простір і вглиб грунту.

Ссавці - це хребетні тварини, які мають ряд характерних рис. Тільки звірі і першо-звірі вигодовують дитинчат молоком завдяки молочним залозам самок, тільки звірі "займаються" живородінням. Тільки ці тварини покриті волосяним покривом, мають потові, сальні залози.

Скелет ссавця складається з осьового і черепа. В осьовому хребті виділяються: шийний грудний, поперековий і крижовий відділ. Тільки хребет більшості Звірів має 7 хребців в шийному відділі, дозволяючи голові рухатися у всіх площинах. Кількість хвостових хребців може досягати 49 штук. Черепна коробка у ссавців відрізняється розмірами і особливою міцністю. Це сталося в результаті зрощування кісток головного скелета. Тільки у цих тварин біля основи черепа знаходиться барабанна кістка. Всі звірі мають 2 пояса кінцівок і хвіст.Лише у китоподібних в цьому ланцюжку випадає таз.

Дихальна система представлена ​​альвеолярними легкими. Особливу роль в процесі насичення легенів повітрям грає діафрагма, яка є характерною особливістю класу.

Кровоносна система максимально розвинена - має 2 кола кровообігу, четирехкамерное серце і високоспеціалізовані без'ядерні клітини - еритроцити, що забезпечують органи киснем. Всі представники класу - теплокровних.

натисніть на картинку для увеліченіяМлекопітающіе

Нервова система високоорганізованих. Найбільш розвиненими є мозок і мозочок. Присутні всі органи чуття. Травна система складна, диференційована, а все її органи - спеціалізовані. Відмінною особливістю тварин є зуби, які "сидять" в спеціальних осередках і мають різний функціонал - різці, корінні.

Сечостатева система різна у самок і самців. Жіночі органи повністю заховані в півстіни тіла. Для тварин характерно внутрішнє запліднення, народження живих дитинчат або яйцеживорождение - качконіс, єхидні.

Ссавці поділені на 28 загонів, серед яких знайдуться Ластоногие і Примати, Китоподібні і Хижаки, Кажани і Слони, Гризуни і панголіни.

Плазуни - це клас хребетних тварин. Поділені на 4 загони - Ящірки, Змії, Крокодили і Черепахи. Панували на Землі в мезозойської ери, в кінці крейдяного періоду їх чисельність різко скоротилася.

Плазуни мають шкіру, яка покрита лускою, але в ній відсутні залози. У змій існує здатність втрачати шкіру, знімаючи її з себе, як панчоху. Кількість хребців залежить від загону і виду, їх може бути від 50 до 435 штук.Крім змій, все рептилії мають 2 пояса кінцівок. Скелет черепах срощен з пластинами панцира.

Нервова система рептилій представлена ​​головним і спинним мозком. У першому уже видно диференціація на біле і сіра речовина. У тварин є всі органи чуття. Орган зору розвинений слабо.

Плазуни

Процес дихання рептилій відбувається завдяки легким. Кровоносна система має 2 кола кровообігу, але через трикамерного серця і наявності спинний аорти, до ряду органів надходить змішана кров. Рептилії - холоднокровні тварини.

Травна система краще диференційована в порівнянні з земноводними, але примітивна в порівнянні з ссавцями. Розмноження відбувається шляхом відкладання яєць або Яйцеживородні.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Різні часи появи на Землі. Плазуни сформувалися в кінці палеозою, ссавці - в кінці мезозою.
  2. Кількість загонів ссавців в 7 разів більше, ніж плазунів.
  3. Шкірні покриви рептилій покриті лускою, у ссавців - волосяним покривом, в епідермісі є залози.
  4. В дихальній системі ссавців з'являється діафрагма, легені рептилій дуже примітивні.
  5. Серце рептилій, крім крокодила, - трикамерну, до органів тече змішана кров. У звірів серце - четирехкамерное, до органів тече артеріальна кров.
  6. Рептилії - холоднокровні, ссавці - теплокровних.
  7. Плазуни розмножуються відкладанням яєць або Яйцеживородні. Ссавці, крім першозвірі, - живородні.
  8. Рептилії - більш примітивно організовані. Ссавці - найбільш високоорганізовані істоти на Землі.