Різниця між ссавцями і іншими тваринами

Різниця між ссавцями і іншими тваринами

Ссавці є найбільш розвиненими істотами, що живуть на землі. До цього класу також належить людина. Розглянемо детальніше, якими ознаками мають представники даної групи і чим відрізняються ссавці від інших тварин.

Зміст статті

  • Ссавці: загальні відомості
  • Порівняння
    • Молочне вигодовування
    • Волосяний покрив
    • Розвинений мозок

Ссавці: загальні відомості

Все тварини, віднесені до цього класу, володіють однією особливістю. Вона полягає в тому, що самка після народження на світ дитинчати вигодовує його своїм молоком. Зовні ссавці дуже різноманітні. Деякі представники разюче відрізняються один від одного за формою тіла і величиною.

Наприклад, синій кит має гігантські розміри. Він може досягати в довжину не один десяток метрів, а важити 150 т. У той же час існують кажани довжиною трохи більше трьох сантиметрів, а вагою до 2 м Але незважаючи на такі відмінності всередині класу, є ряд ознак, що дозволяють відокремити ссавців від решти тваринного світу.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, що становить відміну ссавців від інших тварин? Живородіння? Але воно притаманне і деяким рептиліям, і навіть комах. Крім того, частина ссавців не є живородящими. Тепла кров? Така ознака характерний і для птахів.Наявність легких? Але ними володіють і особи інших класів. Проте існує те, що властиво тільки ссавцям. Назвемо це.

до змісту ↑

Молочне вигодовування

Про цю особливість вже було сказано вище. Як здійснюється вигодовування дитинчат? Для цього призначені особливі залози, що є у самок. Вони називаються молочними, оскільки виробляють молоко - рідина, в якій знаходиться маса живильних речовин, необхідних для росту народилися особин. Дитинчата можуть годуватися таким молоком багато місяців на початку свого життя.

до змісту ↑

Волосяний покрив

Володіння волосяним захисним покривом також є характерною відмінною рисою ссавців. У одних видів він являє собою густе хутро, який зберігає тепло тіла і не пропускає вологу, у інших - щетину або голки. Однак існують і ссавці, які втратили волосся в процесі еволюції.

до змісту ↑

Розвинений мозок

У чому різниця між ссавцями і іншими тваринами? У тому, що багато представників класу здатні до дресирування або навчання, передачі досвіду потомству. За розвитком мозку ссавців немає рівних серед інших живих істот. Найбільші розумові здібності спостерігаються у людей і мавп. Останні навіть можуть, подібно до людини, використовувати за призначенням знаряддя праці.