Відмінність самця скалярии від самки

Відмінність самця скалярии від самки

Дуже важливо вміти розрізняти стать рибок, адже без цього неможливо не тільки правильно утримувати, а й розводити цих гарних створінь. Особливо складно розібратися, хто є хто, якщо у вас скалярии. Втім, для початку давайте познайомимося ближче з цією дивовижною рибкою, дізнаємося звідки вона, що любить, які в неї особливості.

Зміст статті

 • Скалярия - гостя з Амазонки
 • Розведення скалярій в акваріумі
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Скалярия - гостя з Амазонки

Скалярия - назва насправді об'єднує декількох представників одного роду з сімейства цихлид. Всі вони мають ареал проживання в басейнах річок, серед яких не тільки Амазонка, а й Оріноко. Скалярии мають подібним будовою: для них характерно стислий з боків округле тіло, витягнутий анальний і спинний плавник. Забарвлення сріблясто-сіра, що дозволяє вдало маскуватися. За своєю природою ці рибки страшенні хижаки, в раціон яких входить не тільки дрібна рибка, а й личинки безхребетних, креветки. Вперше вони згадуються в 1824 році, а ось розводити в акваріумах почали лише в кінці 20-30-х років минулого століття.

до змісту ↑

Розведення скалярій в акваріумі

Це дуже складний процес, що вимагає високих навичок і майстерності.Пояснюється це не стільки вередливістю рибок, скільки їх звичками. Вони схильні поїдати власну ікру. Батьківські якості у них виявляються не дуже часто і турбота про потомство досить рідкісне явище.

Важливо пам'ятати, що рибок потрібно готувати до відтворення з дитинства. Оскільки якщо вони "виховувалися" не дуже добре, то чи не будуть здатні до репродукції. На плодючість впливає також якість корму - він повинен бути виключно живим. Після досягнення статевозрілого віку для початку нересту необхідно створити відповідні умови:

 • живий корм;
 • чиста вода;
 • температура в акваріумі плюс 28 градусів;
 • наявність самок і самців.
до змісту ↑

Порівняння

Як у багатьох видів риб, в цьому сімействі є хлопчики і дівчатка. При цьому досить складно визначити, хто є хто, поки вони не підростуть до 9-10 місяців. Тільки в цьому віці стане помітно, що верхній спинний плавник деяких особин стає довшим, ніж у самки. Крім того, на задній частині спинного плавника видно більше смужок. Втім, не один підрахунок "родимих ​​плям" виявить розходження. Щоб напевно не помилитися, потрібно розглянути лобову частину голови. Самець буде виділятися помітною опуклістю, а самка - увігнутістю.

Якщо поспостерігати за рибками в період нересту, то у самця гострий і вузький семяпровод, а у самки утворюється яйцеклад, який має широку і коротку форму.

Є і ще один спосіб. Іноді можна визначити відмінність і за розміром - самці більші за самок.

Ми підготували для вас картинку, яка допоможе зрозуміти ці (і не тільки ці) відмінності більш наочно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. У самця довший спинний плавник, а у самки коротше.
 2. На спинному плавці самця більше смужок, тоді як у самки менше.
 3. В період нересту у самця чітко видно семяпровод, а у самки з'являється яйцеклад.
 4. Розміри самців в середньому більше, ніж самок.