Відмінність самця золотої рибки від самки

Відмінність самця золотої рибки від самки

Декоративні акваріумні рибки - це захоплення, яке підкорило серця мільйонів. Мати власний акваріум не тільки модно і красиво, але і корисно для здоров'я. Як з'ясували японські вчені, одне лише спостереження за неспішними пересуваннями своїх водяних вихованців дозволяє налаштувати на позитивний лад, зняти підвищений тиск, підвищити життєвий тонус і просто розслабити після довгого трудового дня. Однак початківець акваріуміст повинен осягнути безліч тонкощів і хитрощів цієї непростої справи. Адже помилка тут може коштувати навіть життя вашого улюбленця. Однак в цій статті ми торкнемося речей більш практичних і допоможемо любителям навчитися відрізняти самця золотої рибки від самки. Але спочатку давайте познайомимося з цим дивовижним істотою і розберемося, хто така ця рибка золота?

Зміст статті

  • Історія та визначення золотої рибки
  • Розмноження золотих рибок
  • У чому ж відмінності?
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Історія та визначення золотої рибки

Предком її є звичайний срібний карась. Одомашнили цю любительку прісних вод ще в Стародавньому Китаї. По суті, це перші акваріумні рибки. Але на простому привчанні до "домашніх умов" не зупинилися, а вивели безліч порід і різновидів, які відрізняються формою тіла, очей, розмірами і забарвленням.

Цією рибки при утриманні в акваріумі потрібно багато простору для плавання. Вона дуже витривала і підходить для декоративних вуличних ставків. Віддає перевагу яскраве світло і збиватися в зграю собі подібних. При оформленні водойми краще застосовувати сипучий грунт, корчі, камені і живі рослини.

Самець золотої рибки - за своїм зовнішнім виглядом він дуже схожий на самку, але тільки до статевого дозрівання, яке відбувається на другому році життя. До цього моменту у самця з'являється на передніх парних плавцях своєрідна "пила". За цим щербини вже можна зрозуміти, хто перед вами. А на зябрових пластинах з'являються своєрідні бліді опуклості, схожі на манну крупу. Вони використовуються в період шлюбних ігор - самець треться ними про самку.

Самка золотої рибки - також до періоду статевої зрілості дуже схожа на самця, але як тільки приходить термін, тіло її набуває округлу форму, з'являється свого роду животик. Це говорить про те, що самочка готова до спаровування. Примітно, що і після ікрометання округла форма також зберігається і вже не зникає.

Живуть рибки в середньому 3-4 роки, але є думка, що вони можуть дожити і до 15. Хоча все це дуже приблизно, оскільки є достовірні відомості про те, що окремі представники доживали і до 30 років. Тривалість життя залежить від умов утримання: харчування та догляду. Якщо хочете, щоб ваші вихованці прожили досить довго, врахуйте, що на одну рибку необхідний акваріум на 40-50 літрів, не менше, з відстояною водою.

до змісту ↑

Розмноження золотих рибок

У золотих рибок воно починається з приходом весни. Самці починають проявляти підвищену активність, доглядати за самками.Цим вони також відрізняється від самки, яка пассивнее і більше схильна приймати залицяння, ніж сама показувати свої наміри.

до змісту ↑

У чому ж відмінності?

Як вже було зазначено, тільки з приходом статевого дозрівання можна відрізнити самця від самки. Змінюється зовнішній вигляд: у самців утворюється "пила" і характерні опуклості на зябрових пластинах. Тоді як самки просто округлюються.

Також в період залицяння самець відрізняється більш активним поведінкою. Самки схильні до пасивності.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Статевозрілий самець має "пилу", а самка немає.
  2. На зябрових пластинах у самця є білуваті опуклості, а у самки немає.
  3. Більш активна поведінка в шлюбних іграх характерно для самців, але не для самок.