Різниця між малярійних і звичайним комаром

Різниця між малярійних і звичайним комаром

Ніщо так не може зіпсувати вечірню прогулянку вздовж водойми, як комарі. Ми вже давно перестали звертати уваги на цих настирливих комах. Їхні укуси не є надто болючими, і уражені місця заспокоюються досить швидко. Однак, не такі вже вони й прості істоти. Комарі можуть стати переносниками серйозних захворювань, що передаються через кров, дрібні частинки якої вони переносять на кінчиках своїх хоботків.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд звичайних і малярійних комарів
  • Положення при посадці на горизонтальну поверхню
  • Личинки
  • Навколишнє середовище
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Комар звичайний - це кровоссальні комаха, що відноситься до ряду двокрилих. Існує більше двохсот видів комарів і далеко не всі харчуються кров'ю ссавців. Так, наприклад, практично всі самці комарів є "вегетаріанцями" і вважають за краще квітковий нектар. Лише раціон харчування самки складається з крові. Комарі відрізняються довгим носиком, на кінці якого у самок знаходяться пилковидні щелепи. З їх допомогою комар прогризають шкіру і через отвір всмоктує кров. Комара не зупиняє ні міцна одяг, ні густа шерсть тварин.І носик має таку довжину, якої вистачає, щоб подолати ці перешкоди.

Малярійний комар - комаха дуже шкідливий, так як є переносником серйозного захворювання - малярії. Випивши кров у хворої людини, малярійний комар заражається сам. Протягом інкубаційного періоду, що триває 7-10 днів, він небезпечний для людини. При укусі таким комаром, в кров потрапляють паразити, що викликають малярію, і людина заражається. Зовні і за способом життя малярійний комар не сильно відрізняється від комара звичайного, проте деякі відмінності все ж є.

Зовнішній вигляд звичайних і малярійних комарів

Розмір комара 6-7 міліметрів. Він має видатну вперед грудку, довге вузьке черевце і пару таких же вузьких крил. Ноги малярійного комара значно довше, ніж у комара звичайного, а на крилах є темні цятки. Довжина членистих щупалець на голові у самки малярійного комара дорівнює довжині хоботка, в той час як у звичайного комара щупальця короткі, ледве досягають чверті довжини носика.

до змісту ↑

Положення при посадці на горизонтальну поверхню

В той момент, коли малярійний комар знаходиться в стані спокою і сидить на будь-якої поверхні, то його тіло становить з площиною майже прямий кут. Тельці сидить звичайного комара більш-менш паралельно поверхні.

до змісту ↑

Личинки

Комар за своє життя, а живуть самки близько чотирьох місяців, а самці не більше 20 днів, проходить чотири стадії розвитку: яйце, з якого вилуплюється личинка, лялечка, доросла комар.

Личинка комара звичайного має на кінці тільця довгу дихальну трубочку. Личинка малярійного комара такої трубочки не має, а дихальні отвори у таких комарів сидячі.

На поверхні води личинка звичайного комара розташовується під кутом, а личинка малярійного комара лежить горизонтально.

до змісту ↑

Навколишнє середовище

В зарослих, багатих рослинністю водоймах, малярійні комарі не селяться. Їх можна зустріти в чистій воді, де ростуть нитчасті водорості, в заростях яких комарі і треба шукати людину. В таких же водоймах вони залишають і личинок.

Комара звичайного можна зустріти біля будь-якої води. Їх не бентежать ні водойми, бідні флорою і фауною, ні заболочені і повні рослинності водні поверхні. Вони живуть всюди, виняток становлять, хіба тільки, льодовики і пустелі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Малярійний комар є переносником малярійних бактерій. Його укус небезпечний для здоров'я людини.
  2. Малярійний комар відрізняється від звичайного зовнішнім виглядом: має цятки на крилах і довші ноги.
  3. Тіло звичайного комара знаходиться майже паралельно поверхні, на якій він сидить. Тіло малярійного комара знаходиться майже перпендикулярно поверхні (див. Картинку вище)
  4. Звичайний комар живе всюди, де є хоч якась вода, малярійний комар воліє водойми з чистою прозорою поверхнею.