Різниця між журналом і книгою

Різниця між журналом і книгою

Журнал та книга - найбільш поширені форми видання літературних творів, наукових праць, навчальних і довідкових матеріалів, публіцистичних статей та іншого роду інформації для широкого кола читачів. Виконуючи подібні функції, вони багато в чому відрізняються один від одного.

Книга в сучасному тлумаченні - це друковане видання, що містить інформацію наукового, довідкового, публіцистичного або художнього змісту, що має певний формат випуску. Книжкові сторінки зшиті брошурна способом і укладені в халепу - м'яку або тверду обкладинку, на якій вказується назва книги і її авторство.

Структура книги має форзац - перший ілюстрований розворот, хоча ілюстрації не є обов'язковим книжковим елементом. Другий розворот називається титулом. На титульних сторінках повторно поміщають ім'я автора або вказують, під чиєю редакцією випущена книга.

Журнал є періодичним виданням: він виходить щотижня, щомісяця або раз на рік, кожен раз з новим змістом, зберігаючи при цьому свою назву і редакторський склад. Журнали, як і книги, можуть бути науковими, публіцистичними, довідковими, літературними. До різновидів журналу відносяться також альманахи, каталоги і рекламні проспекти.

На відміну від книги, журнал не буває в твердій обкладинці, не має форзац, а титульною сторінкою в ньому є журнальний палітурка: на його лицьовій стороні обов'язково друкується назва, повна дата виходу і номер журналу. Обкладинка, як правило, ілюстрована чи містить логотип видання.

Принципова відмінність журналу від книги - в структурі. Книга являє собою цілісну композицію з розподілом художнього тексту на глави, а наукового або публіцистичного - на окремі статті, які друкуються повністю. Журнал композиційно розділений на рубрики і тематичні розділи, в яких публікується матеріал може бути розміщений по частинах або главам і мати продовження в новому номері.

Журнальна верстка передбачає поділ друкованої сторінки на стовпці, використання виносок, графічних вставок, різнопланового ілюстративного матеріалу. У книжковому видавництві такі прийоми допускаються для оформлення дитячих книг.

натисніть на картинку для увеліченіяЖурнальная верстка на прикладі "Наука і техніка"

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Книга являє собою авторське видання. Над журналом працює редакторська група.
  2. Журнал є періодичним виданням і випускається багато разів в єдиному форматі, але з різним змістом. Книга може видаватися кілька разів, проте без строго встановленої періодичності. При можливу зміну формату зміст книги не змінюється.
  3. Структура журналу має розділи, рубрики, розподіл сторінок на стовпці, довільну компоновку тексту і його фрагментів на відміну від книги, в якій текстовий матеріал друкується строго послідовно, відповідно до авторської композицією.
  4. Стаття, літературний твір, як і будь-який інший текст, в книзі друкується повністю. У журналі можуть виходити уривки або публікуватися тільки частина тексту з продовженням в наступному номері.
  5. На обкладинці книги вказують ім'я автора і назву твору; на журнальної титульній сторінці - назва журналу, його номер і дату виходу.