Різниця між макреллю і скумбрією

Різниця між макреллю і скумбрією

Макрель і скумбрія, що лежать на прилавках магазинів, є різними рибами. Але іноді і той і інший продукт продається як "скумбрія", що вводить споживача в оману. Щоб не помилитися при купівлі риби, необхідно знати, чим відрізняється макрель від скумбрії.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Розглянуті промислові риби відносяться до сімейства скумбрієвих, всі представники якого проводять своє життя в пелагической (не пов'язаної з дном) зоні морів. Будучи хижаками, скумбрієві добре пристосовані до стрімкого руху в воді. Їх повненькі витягнуте тіло закінчується хвостом з широко роздвоєним плавцем. Характерні ознаки скумбрієвих - ряд дрібних плавничков, розташованих в хвостовій частині, а також наявне навколо очей кісткове кільце.

Від цілого сімейства перейдемо до цікавлять нас його представникам. Для початку подивимося на зображення двох риб. Це макрель:

натисніть на картинку для збільшення
А тут на фото - скумбрія:

до змісту ↑

Порівняння

Кожна з риб одного сімейства володіє і власними ознаками. Так, відмінність макрелі від скумбрії складається в їх розмірах. Макрель виростає більшою. У потужної щелепи цього хижака добре помітні гострі зуби.Черевце у риби сіре або жовтувате. Забарвлення часто плямиста, причому відмітини можуть покривати як верх, так і низ тушки.

Скумбрія, в порівнянні з іншими представниками сімейства, риба невелика. У своїх розмірах поступається вона і макрелі. У продажу переважає скумбрія атлантична. Її можна розпізнати по мальовничій забарвленням у вигляді смуг, що переходять зі спини на боки, проте не зачіпають світле черевце.

У чому різниця між макреллю і скумбрією, якщо порівняти їх смак? Тут слід зауважити, що макрель в харчовому відношенні цінується менше. Її м'ясо не таке ніжне, як у скумбрії. Однак в якості інгредієнта для страв, де потрібна нежирна риба, макрель цілком підійде. Наприклад, її можна додати в салат після відварювання.

Тим часом закоптити або засолити краще скумбрію, більш смачну в такому вигляді. Ця риба, на відміну від макрелі, є жирної, що позбавляє від необхідності додавати масло при її запіканні.

до змісту ↑

Таблиця

Макрель Скумбрія
Крупней Меншого розміру
Найчастіше плямиста У тій, що є у продажу, смугасте забарвлення
М'ясо кілька грубе і сухе М'ясо ніжніше, воно досить жирне
Менш смачна Вважається смачнішою