Різниця між автоматом і кулеметом

Різниця між автоматом і кулеметом

Зовні автомат і кулемет схожі: обидва мають досить довгий стовбур, магазини на кілька десятків патронів, здатні стріляти довгими чергами. Як автомат, так і кулемет можна побачити в кожному військовому підрозділі. Так в чому ж різниця? Чи тільки в тому, що кулемет виглядає більш важким і не таким зручним, як автомат?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Автомат по-іншому називається "автоматичним карабіном"; це ручна стрілецька зброя автоматичної дії індивідуального застосування, що використовується для ураження живої сили противника на ближніх дистанціях.

Кулемет - групове вогнепальну зброю підтримки для ураження живої сили, легкоброньованих об'єктів і вогневих засобів противника.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо судити про зовнішні відмінності, то кулемет більше і важче автомата, у нього зазвичай значно довший ствол і ємність магазина для боєприпасів, присутній сошка або верстат.

АК-47

Кулемет зазвичай оснащується додатковими механізмами для зручності прицілювання, яких немає у автомата. Калібр багатьох кулеметів перевищує калібр автоматів. Через ці та інших особливостей кулемет здатний стріляти набагато далі, ніж автомат, і точніше (на довгих дистанціях).

Кулемет Калашникова

Неоднаково і призначення цих видів зброї: автомат - це індивідуальне зброя, призначена для дій в атаці і особистої безпеки окремого бійця, а кулемет застосовується як ефективний засіб підтримки дій піхоти в бою.Таким чином, кулемет - групове зброя.

Сфера застосування кулеметів ширше, ніж автоматів. Вони можуть бути ручними, станковими, авіаційними, крупнокаліберними, танковими.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Автомат - індивідуальне ручна стрілецька зброя з високою щільністю вогню для ураження живої сили противника.
  2. Кулемет - групове вогнепальну зброю підтримки.
  3. Автомат - це особиста зброя кожного бійця, а кулемет - засіб вогневої підтримки групи піхоти.
  4. Кулемети можуть бути не тільки ручними або станковими, але і встановлюватися на бойові машини.
  5. Кулемет більше за розмірами, має подовжений ствол і більш місткий магазин, ніж у автомата.
  6. Багато кулемети здатні знищувати легкоброньовані ворожу ціль.
  7. Кулемет стріляє з високою точністю на великі відстані, автомат - немає.