Різниця між ліцеєм і школою

Різниця між ліцеєм і школою

Ким бути краще, ліцеїстом або школярем? Чи є якісь переваги ліцейського освіти перед шкільним? Сама назва "ліцей" навіває якісь старовинні асоціації з пушкінські часом і класичними поняттями в викладанні. Зі школою все простіше: парта, ручки, пенали, перерви ... Але в чому полягає основні відмінності? Явно не в партах і перервах.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ліцей - назва його походить від грецького слова "лікеіон" - що означає навчальний заклад. В даний час вони більше поширені в країнах західної Європи, Латинської Америки і навіть в Африці. Що стосується нашої країни, то тут до революції так називали привілейоване освітніх установ середньої або вищого рівня. Найчастіше тут готувалися чиновники. Крім того, в даний час так називають ряд навчальних закладів, які працюють з 1989-го року за власними навчальними програмами. Виходить певна спеціалізована підготовка учнів до вступу до ВНЗ: фізико-математична, філологічна, хіміко-біологічна та ін. Також подібними назвами сьогодні "нагороджують" установ середньої професійної освіти (колишні ПТУ).

Школа - це слово також має грецьке походження від слова "школі" - дозвілля. У широкому сенсі слова, подібна назва може застосовуватися до будь-якого освітнього закладу. Але в класичному розумінні, це заклад з певною міністерством освіти програмою, де проходять навчання діти від 6-7 до 16-17 років. У підсумку вони отримують атестат про неповну або повну загальну середню освіту, а далі вже можуть вступати до вищих навчальних закладів або професійно-технічні.

до змісту ↑

Порівняння

В ліцеї власна програма навчання. Чи означає це, що вона різко відрізняється? Зовсім ні! Ліцеїсти проходять всі загальні предмети, але існують також поглиблені, спрямовані на вступ в конкретний ВНЗ. Робиться це за договором між ліцеєм і вищим навчальним закладом, після чого викладання "заточується" під певну програму. Є навіть ліцеї, які розташовуються на території своїх старших побратимів - університетів.

Чи можна з цього зробити висновок, що лицейское освіту на порядок краще шкільного? Звичайно, які пройшли підготовку в цьому навчальному закладі набагато легше вчитися потім, ніж звичайним школярам. А як інакше, якщо в розробці програм беруть участь педагоги ВНЗ. Школа більш скромна в цьому відношенні. Педагогічний склад в середньому слабкіше, а якщо є сильні вчителі, то їх найчастіше запрошують на інші місця (в ті ж ліцеї).

В ліцеї може бути певна спеціалізація, ухил, наприклад, в сторону іноземної мови, хімії, фізики та інших наук. У школі все йде рівно. Хоча періодично в якихось школах починають вивчати 1-2 предмета більш поглиблено.

Логічно припустити, що навантаження на учнів у школі менше, ніж в ліцеї, адже ліцеїстів готують до оволодіння майбутньою професією.

Принцип відбору теж інший. Якщо в звичайну школу приймають усіх і з першого класу, то в ліцей йдуть в основному старшокласники і за співбесідою, на якому визначається рівень підготовки.

В ліцеї практикується "парна" система викладання предметів. А в школі уроки строго по 45 хвилин.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В ліцеї власна програма навчання поряд із загальноприйнятою, а в школі строго державна.
  2. Ліцейське освіту поглиблене, оскільки готує безпосередньо до вступу ВНЗ, а в школі цього немає.
  3. В ліцеї педагогічний склад сильніше, а в школі, навіть якщо є сильні вчителі, їх часто "переманюють" в інші місця.
  4. Ліцей орієнтований на певну спеціалізацію, а школи можуть пропонувати тільки поглиблене вивчення одного або декількох предметів.
  5. Навантаження на учнів в ліцеї більше, а в школі менше.
  6. Відбір до ліцею йде найчастіше серед старшокласників, а в школу приймають усіх з першого класу.
  7. В ліцеї "парна" система викладання предметів, а в школі строго 45 хвилин на 1 урок.