Різниця між вагоном-люксом і купе

Різниця між вагоном-люксом і купе

Залізничний транспорт залишається найдоступнішим і комфортабельним для переміщень по Росії. Якщо потрібно проїхати 300-400 кілометрів, то тип вагона не має особливого значення, але що якщо мова йде про декілька тисяч кілометрів? Що краще - купе або люкс, і який варіант підходить якнайкраще? Кілька простих відмінностей допоможуть зрозуміти різницю між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вагон-люкс - це додатковий вагон, який орендується цілком або відсіком для перевезення пасажирів в умовах підвищеного комфорту. Виключно українське закритий, при цьому рівень зручностей залежить від конкретного випадку. Багато "люкси" оснащуються не тільки туалетом, але і душовою кабіною, міні-баром, підлогою з підігрівом, а також іншими елементами розкоші.

Вагон-люкс

Купе - це тип вагона, більш зручного, ніж плацкарт, але не дотягує за рівнем обслуговування до СВ. Він розрахований на 36 пасажирів - по 4 людини в кожному боксі. В окремому відсіку розташовується по 4 полки - дві нижніх і дві верхніх. У кожен бокс передбачений окремий вхід, а також простір для зберігання речей.

Купе до змісту ↑

Порівняння

Вагон-люкс слід відрізняти від СВ, так як це особливий тип VIP-перебування для заможних пасажирів. Його комплектація, кількість місць і інші особливості залежать від конкретного варіанту.Купе - класичний тип вагона, де передбачено 9 чотиримісних відсіків, 2 туалети, бокс для 2 провідників. Загальна кількість пасажирів не може перевищувати 36 осіб. Якщо ми говоримо про вагоні-люксі, то тут, як правило, не більше 8-10 пасажирів (якщо боксів, відповідно, 4 або 5).

Інтер'єр купе виконаний в стилі мінімалізму. Крім спальних місць, в ньому розташовується стіл, люстра, 2 маленьких світильника для читання, дзеркало. Якщо ми говоримо про "люксі", то він може нагадувати трьох зоряну готель: м'які дивани для відпочинку, міні-бар, телевізор, wi-fi, власна душова кабіна та інші елементи розкоші.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість пасажирів у вагоні і відсіку. В купе розташовується 36 пасажирів (по 4 в кожному відсіку). У вагоні-люксі, як правило, не більше 2 осіб у відсіку, не більше 10 в вагоні, проте ця характеристика залежить від типу "люкси".
  2. Місця для відпочинку. В купе є 4 полки, в люксі - 2 дивана (проте можуть бути передбачені й верхні полиці).
  3. Інтер'єр. У вагоні купе - мінімалізм, в вагоні "люкс" - бароко, рококо, класика і розкіш.
  4. Доступ. Через вагон купе можна пройти, доступ в "люкс" завжди обмежений.
  5. Спосіб покупки квитків. Вагони купе запускаються регулярно, "люкс" необхідно замовляти окремо.
  6. Вартість. Ціна "люкси" в кілька разів вище купе.