Різниця між любов'ю і дружбою

Різниця між любов'ю і дружбою

Як любов, так і дружба - поняття, безумовно, позитивні. Вони засновані на почутті спільності, співпереживання, взаємовиручку, душевної близькості. Можливо, дружбу в якомусь сенсі навіть можна назвати однією з форм любові, її відгалужень. Любов настільки всеосяжна, що включає в себе і дружбу. Але все ж поняття ці не є синонімами. У чому полягає різниця любов і дружба, як відокремити одне від іншого? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Любов - відносини між двома людьми, засновані на глибокому взаємному почутті, сильної прихильності, бажанні дати партнеру найкраще, нехай навіть на шкоду собі.

Дружба - взаємини між двома або кількома людьми, засновані на безкорисливість, довіру, щирості, загальних для всіх захоплення або інтересах.

до змісту ↑

Порівняння

Дружба в якомусь сенсі - це взаємовигідна співпраця. Її учасники отримують свої дивіденди, переважно моральні, але іноді і матеріальні. У дружбі само собою мається на увазі, що один готовий прийти на допомогу завжди, коли це потрібно. Любов абсолютно безкорислива. Вона віддає всю себе, але не чекає і не вимагає нічого взамін. У любові людина щаслива, роблячи щасливим іншого, свого коханого. У дружбі ми, нехай на глибоко підсвідомому рівні, чекаємо віддачі, а отже, діємо деяким чином егоїстично.Любов справжня позбавлена ​​егоїзму.

В дружбі люди менше, ніж в любові, прив'язані один до одного. Дружба не має на увазі інтимної близькості, пристрасті між партнерами, а значить, нижче в ній і напруження емоцій. Дружба може бути і ніжною, і міцною, але при цьому вона повністю виключає прагнення. Дружба найчастіше буває між представниками однієї статі. Причому дружба чоловіча в більшості випадків заснована на діях, дружба жіноча - на емоціях, бажанні обговорити події, що відбуваються. Ще одна відмінність любові від дружби - в тому, що це взаємини пари. А ось дружити можна відразу з декількома людьми.

Спілкування з друзями дозволяє людині краще відчувати себе в поточній реальності. Дружба допомагає повніше зануритися життя, вона виступає як стабілізатор сьогоднішнього стану дійсності. Тому не дивно, що дуже часто, змінюючись самі, ми змінюємо і друзів. Часто, якщо у людей пропадає взаємний загальний інтерес, їх дружба розпадається, немов би її і не було: її учасникам більше нічого розділяти один з одним. А ось любов дарує людині величезний творчий потенціал, образно висловлюючись, дає йому крила. Людина переходить на новий рівень буття, у нього виникає бажання змінюватися і створювати щось нове. Він готовий до змін і жадає їх.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дружба може бути відразу між декількома партнерами. Любов - відносини пари.
  2. Дружба буває в основному між представниками однієї статі.
  3. Дружба часто переходить в любов, а ось любов в дружбу - набагато рідше.
  4. Справжня любов абсолютно безкорислива. Дружба, нехай і на рівні підсвідомості, вигідна всім її учасникам, а значить, в чомусь егоїстична.
  5. Дружба грунтується на взаємних інтересах і захопленнях. Любов - на почуттях.
  6. Дружба вимагає стабільності. Любов штовхає до змін, до змін в собі і в навколишньому світі.
  7. Дружба не має на увазі інтимної близькості, пристрасних, палких відносин.