Різниця між любов'ю і залежністю

Різниця між любов'ю і залежністю

Любов - це найвище щастя, яке може мати людина. Але чому іноді, думаючи, що та сама любов знайдена, деякі люди переживають зовсім радісні почуття, а то і зовсім знаходяться в депресії? Швидше за все, мова тут йде вже про залежність. Щоб уберегти себе від станів, що руйнують психіку, а значить і життя, необхідно розбиратися в тому, чим відрізняється любов від залежності, і вчитися не допускати помилок, що призводять до краху відносин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Що відчуває людина
    • Поведінка по відношенню до партнера
    • Взаємообмін
    • Ставлення до власного життя

Визначення Охопити в одному визначенні все різноманіття любові неможливо. Але в цілому це найпотужніше почуття, пов'язане з глибоким душевним прихильністю до певної людини, яке тягне за собою відчуття повноти життя і має творчий характер.

Залежність (любовна)

- стан, при якому людина відчуває сильну пристрасть і нав'язливу емоційну фіксацію на об'єкті своєї "любові". до змісту ↑

Порівняння

Слід звернути увагу на деякі ознаки.

до змісту ↑

Що відчуває людина

Любов

- це завжди світло. Якщо в душі відчувається тепло, умиротворення, спокій, значить, людина любить.Такий стан окрилює, викликає бажання проявляти себе з кращого боку, спонукає до вчинення добрих, значущих вчинків. Люблячі люди насолоджуються суспільством один одного і цінують ці моменти.

Залежності ж супроводжують гнітюча туга по іншій людині, сильний страх його втратити, відчуття безглуздості життя в його відсутність. І навіть якщо улюблений (улюблена) поруч, його (її) уваги завжди бракує. Таким чином, основне почуття, що характеризує залежність, - страждання. Ні про яку гармонії в душі тут не може йти й мови.

до змісту ↑

Поведінка по відношенню до партнера

Відмінність любові від залежності в тому числі полягає в тому, що кохання не притаманна ідеалізація партнера, він бачиться і приймається всією душею таким, який є. Отже, відсутні причіпки, докори, прагнення неодмінно змінити, перевиховати обранця. Люблячий чоловік розуміє, що у другої половинки існує певний особистий простір, яке не слід порушувати, - це спілкування з іншими людьми (в свою чергу, не шкодить відносинам), хобі, робота.

Відчуває залежність часто сприймає партнера кілька ілюзорно, тобто малює певний образ. Від "улюбленого" потрібно те, що він не в змозі дати, оскільки не володіє якостями, якими його наділяють. Залежна людина егоїстичний. Він залежить насамперед від власних бажань і установок. У цій уявній любові насправді немає захоплення чужим внутрішнім світом, зате присутні безперервний контроль, постійні підозри, що руйнує ревнощі і бажання "зліпити" з реального людини то, що відповідає власному ідеалу.

до змісту ↑

Взаємообмін

Люди, що знаходяться в здорових любовних відносинах, намагаються віддати один одному якомога більше і, відповідно, кожен з них отримує багато натомість.

При залежності баланс взаємообміну істотно порушений. Закохана сторона, як правило, одержима бажанням віддати все обранцеві. Той же в кращому випадку тільки приймає, в гіршому - відмовляється і від цього, а часом навіть намагається уникати будь-яких контактів зі своїм пристрасним обожнювачем. Саме в такій ситуації говорять, що одна людина "задушив" іншого своєю любов'ю.

до змісту ↑

Ставлення до власного життя

Любов не тільки не перешкоджає розвитку людини, але, навпаки, допомагає йому розкритися, проявити свої здібності. Той, хто носить у серці любов, наділений даром бачити, наскільки багатогранна життя. Він добре орієнтується в навколишньому, прагне використовувати наявні можливості. У нього є величезна мотивація до нових досягнень.

Від страждає любовної залежністю світ немов закритий. Вся Всесвіт укладена для нього в одній людині - об'єкті пристрасті. Життя стає одноманітною. Людина замикається, що робить його нормальний розвиток неможливим. Саме тому важливо розуміти, в чому різниця між любов'ю і залежністю, і припиняти в собі будь-які негативні стану. Тільки вільний і самодостатній чоловік здатний знайти справжню любов і насолоджуватися нею.