Різниця між лосьйоном і тоніком

Різниця між лосьйоном і тоніком

В сучасному достатку різних косметичних засобів дуже легко загубитися. До того ж не завжди зрозуміло призначення того чи іншого продукту. У чому, наприклад, різниця між лосьйоном і тоніком, якими так наполегливо радять користуватися косметологи в процесі догляду за шкірою?

Лосьйон - це засіб, призначений для гігієни шкіри обличчя, що представляє із себе водно-спиртової розчин різних активно діючих речовин, таких як настої лікарських трав, органічні кислоти, вітаміни.

Тонік - засіб, що застосовується на завершальному етапі очищення шкіри обличчя, що не містить спирту або містить його в мінімальній кількості.

Слово "лосьйон" походить від латинського lotio ( "миття, обмивання"), але в ужиток термін lotion ввели французи - відомі цінителі жіночої краси. Тонік (від англійського tonic - "тонізуючий"), як зрозуміло з назви, призводить шкіру в порядок, покращуючи функціонування клітин. Лосьйон в першу чергу очищає шкіру обличчя, так як містить спирт і інші активні речовини, має виражену антисептичну дію, надає підсушує ефект. Він відмінно видаляє забруднення, жир і відмерлі клітини з поверхні шкіри, а також допомагає боротися з певними косметичними недоліками (якщо вони присутні): з акне, висипаннями, пігментними плямами.Тонік діє по-іншому: він тонізує, "підбадьорює" шкіру, живить і освіжає її, сприяє зволоженню.

Лосьйон зазвичай застосовується після першого етапу очищення шкіри - нанесення спеціального косметичного молочка, сироватки або вершків. Він допомагає видалити з шкірного покриву все "зайве", роблячи її "невинно чистою" і готової до прийняття поживних і зволожуючих засобів. Проникаючи в шкіру через пори, лосьйон ретельно очищає їх і видаляє всі глибокі забруднення. За рахунок вмісту спирту лосьйон має виражені дезінфікуючі властивості, здатний знезаражувати і підсушувати. Після цього настає черга тоніка - він делікатно відновлює кислотно-лужний баланс, звужує і злегка закриває розширені пори, зміцнює стінки судин, зволожує шкіру, підживлює і освіжає її. Тонік володіє заспокійливою дією на шкірний покрив, повертає клітинам їх природний тонус, збільшує ефективність дії крему.

Одним тільки тоніком якісно очистити шкіру обличчя не можна - він призначений не для цього. Використання тоніка для очищення шкіри можна порівняти з миттям посуду під час відсутності миючих засобів. Лише водою без мила складно відмити в'їдаються і засохлі жир і бруд. Так само і тонік - він не здатний ідеально видалити забруднення з поверхні шкіри, оскільки набагато м'якше, ніж лосьйон, діє на шкіру. Застосування тільки тоніка (без участі лосьйону) показано лише в тому випадку, якщо у вас дуже суха, зріла або надзвичайно чутлива шкіра. Лосьйон ж просто необхідний, якщо шкіра проблемна: жирна, комбінована, схильна до висипань. Тандем лосьйону і тоніка - ідеальне рішення для глибокого очищення шкіри обличчя і підготовки її до нанесення зволожуючого крему.Варто відзначити, що зараз з'явилися і так звані лосьйони-тоніки ( "два в одному"), але досвідчені косметологи і дерматологи радять купувати обидва засоби окремо (точно так само перукарі-професіонали рекомендують надходити з шампунем і бальзамом).

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лосьйон використовується для очищення шкіри, видалення забруднень, дезінфекції. Тонік в першу чергу зволожує шкіру, пом'якшує її, насичує поживними речовинами і допомагає утримувати вологу.
  2. Лосьйон здатний викликати подразнення чутливої ​​шкіри через вміст спирту, тонік є гіпоалергенним делікатним засобом, який найкраще підходить для будь-якого типу шкіри.
  3. Лосьйон хороший для жирної, проблемної шкіри обличчя, схильної до появи акне (прищів), тонік ідеальний для сухої, зрілої, чутливої ​​шкіри. Але найкращим варіантом стане послідовне застосування двох цих коштів: спочатку лосьйону - для очищення, потім тоніка - для тонізації шкіри.