Різниця між лоджією і балконом

Різниця між лоджією і балконом

Квартира з балконом давно вже перестала бути розкішшю, а якщо балконів кілька - і того краще. Господині використовують його для зберігання варений-солінь, хтось складує там старі речі, а деякі влаштовують з балкона додаткову кімнату. У будь-якому випадку, балкон - зовсім не зайве доповнення до всіх квартирних зручностей. Тільки іноді, говорячи про балконі, ми маємо на увазі лоджію. Яка різниця? В принципі, поки ви не вирішите продати свою нерухомість або придбати нову, вас це питання може і не хвилювати. Просто наявність балкона або лоджії може вплинути на вартість житла. Тому варто дізнатися, чим відлучиться лоджія і балкон.

Зміст статті

  • Зовнішні відмінності
  • Підрахунок площі
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішні відмінності

Зовнішню різницю між балконом і лоджією пояснить вам будь-який проектувальник: балкон виступає за периметр будинку, а лоджія знаходиться в ніші, будучи частиною будинку. Та й назви говорять багато про що. " Балкон " походить від слова "балка" і спочатку припускав виступ біля вікна, який пізніше стали захищати, в зв'язку з любов'ю деяких громадян прогулюватися по цій самій балці. Ось так і з'явилися огороджених виступаючі частини будинку, або балкони. З лоджією все інакше. Дослівний переклад з італійської - "альтанка".І вона, на відміну від балкона, знаходиться не зовні, а всередині будинку. До того ж, лоджія має бічні стіни і стеля. Лоджія передбачає наявність аналогічних будівель під собою і над собою, тобто, якщо дивитися зовні будівлі, то лоджії, немов кубики, будуть нагромаджується один на одному. У зв'язку з цим, лоджія вважається більш стійкою конструкцією, вона здатна витримати більшу вагу. І балкон, і лоджія відносяться до неопалюваним приміщень, хоча при бажанні цю проблему можна вирішити.

Балкон

Лоджія до змісту ↑

Підрахунок площі

Від того, наскільки правильно ви визначите, що знаходиться у вас в квартирі, балкон або лоджія, буде залежати її вартість. Адже площа балконів і лоджій вважається по-різному. При підрахунку загальної площі квартири, площа лоджій вважається зі знижуючим коефіцієнтом - 0, 5; а балкони - 0, 3.

Ми звикли до стандартних балконах або лоджіях, хоча іноді в будівництві зустрічаються деякі їх різновиди, наприклад, "французький" балкон, веранда, балкон-лоджія. І підрахунок коефіцієнта теж потрібно вести, точно знаючи, до якого виду площі відноситься та, чи інша конструкція.

"Французький" балкон, хоч і носить звання балкона, але навряд чи може на нього претендувати. Виходячи з визначення, балкон повинен виступати за периметр будинку, а французький балкон не виступає з будівлі. Це, скоріше, величезне вікно, або двері, частіше у всю висоту стіни, що має зовні грати, що забезпечує не тільки безпеку, скільки служить елементом декору. Французький балкон площі не має.

Веранда - цей той же балкон, тільки розташований уздовж всієї стіни будівлі. Найчастіше присутній в заміських будинках, проте може зустрітися і в багатоповерхових.

А ось балкон-лоджія - унікальна конструкція, придумана хитрими проектувальниками. Частина її втоплена в будівлю, а частина виступає. У цьому випадку варто звернутися до експертів, щоб вони порахували коефіцієнт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Балкон виступає за периметр будинку, лоджія втоплена в будівлю.
  2. Лоджія має бічні стіни і стеля, балкон немає.
  3. При підрахунку площі квартири, площа балкона вважається зі знижуючим коефіцієнтом 0. 3, а лоджія - 0. 5.