Різниця між місцевим наркозом і загальним

Різниця між місцевим наркозом і загальним

Знеболювання незамінне при багатьох видах хірургічного втручання. В одному випадку воно позбавляє від чутливості тільки на ділянці тіла, в іншому - повністю приводить людину в несвідомий стан. Розглянемо детальніше обидва методи і з'ясуємо, чим відрізняється місцевий наркоз від загального.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Якщо виражатися по-науковому, термін "наркоз" вживається тільки в одному значенні - коли мається на увазі саме загальне знеболювання з тимчасовим відключенням свідомості. А якщо мова йде про придушення больових відчуттів тільки на якійсь ділянці тіла зі збереженням при цьому свідомості, використовується поняття "місцева анестезія". Однак звичайній, далекій від медицини обивателю буде пробачити називати наркозом і те й інше вплив.

до змісту ↑

Порівняння

А тепер заглибимося в деталі і розглянемо відміну місцевого наркозу від загального більш докладно.

Характер впливу

Як було сказано вище, загальний наркоз, пригнічуючи нервову систему, призводить до виключення свідомості. Медикаментозний сон, в який впадає пацієнт, не тільки стає порятунком від болю, але і пригнічує або істотно знижує небажані реакції організму на операційне втручання. Крім цього, за допомогою нього досягається повне розслаблення м'язів, що важливо для нормальної роботи хірургів.

Місцева анестезія дозволяє людині все так же сприймати інформацію про навколишнє середовище, і тільки на обмеженій ділянці тіла шляхом застосування анестезуючого речовини блокується чутливість нервових закінчень, що дозволяє провести потрібну операцію. Прикладом може стати введення знеболюючих препаратів при лікуванні зубів.

Необхідність в проведенні

Місцева анестезія використовується для проведення нескладних хірургічних операцій. Наприклад, якщо є завдання позбутися доброякісної пухлини, хірург обколювати потрібну ділянку анестетиком, а потім проводить необхідні дії по видаленню освіти.

Застосування загального наркозу потрібно при проведенні великих операцій, під час важко проходять пологів і в інших випадках. Крім того, цей захід стає доречною, коли інші види знеболювання протипоказані або для їх застосування немає належних умов.

Побічні ефекти

Говорячи про те, в чому різниця між місцевим наркозом і загальним, варто висвітлити і питання, що стосується ступеня небезпеки кожного з видів анестезії. Важливою перевагою місцевої "заморозки" вважається відсутність серйозних наслідків. Доза препарату, як правило, не робить явного негативного впливу на весь організм. Після закінчення деякого часу чутливість на оперованому ділянці відновлюється, пацієнт не стикається з небезпечними ускладненнями. У зв'язку з цим при можливості вибору слід завжди віддавати перевагу місцевої анестезії.

У той же час загальний наркоз здатний спровокувати сплутаність свідомості, часткову амнезію, м'язові болі і інші побічні ефекти. Іноді ускладнення можуть приймати вид самостійних захворювань, пов'язаних, наприклад, із запаленням легенів.Проте при задовільному стані здоров'я пацієнта загальний наркоз проходить цілком успішно. Такі реакції організму, як нудота, тремтіння в тілі, запаморочення, є цілком нормальними.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Загальний наркоз Місцева анестезія
Свідомість відключається Свідомість зберігається
У пацієнта відсутні будь-які відчуття Чутливість блокується тільки на конкретній ділянці тіла
Застосовується при проведенні великих операцій застосовується при нескладних операціях
Може мати серйозні ускладнення Відсутність серйозних наслідків