Різниця між позичкою та кредитом

Різниця між позичкою та кредитом

задаються питанням, в чому відмінність кредиту від позики ? Для цього необхідно розглянути економічну природу цих двох типів взаємин, і тоді все стане абсолютно зрозуміло. Давайте разом зробимо це.

Кредит надається банківськими установами, але не просто так, а на особливих умовах - терміновість, повернення і платність. Це означає, що, якщо ви вирішили взяти гроші в борг у банку, вам їх обов'язково треба буде повернути, причому в певний термін і заплатити за цю надану вам послугу встановлений відсоток, який є грошовою винагородою кредитної організації. Відповідно до цього між банком і фізичною або юридичною особою укладається договір, в якому вказується, на який термін було надано грошові кошти, яким чином боржник буде їх повертати і скільки коштує використовувати чужі гроші для своїх власних потреб. Необхідно сказати про те, що, якщо боржник не повертає запозичені кошти в термін або не в повному обсязі, банк може в примусовому порядку вилучити їх у нього, причому також утримати і упущену вигоду, оскільки повернуті гроші банківську установу могло в подальшому передати іншій особі на умовах платності.

Позика є об'єктом економічних взаємовідносин між суб'єктами, при яких кошти, майно або якийсь товар передається позикодавцем ссудополучателю на умовах повернення.У цьому випадку боржник зобов'язаний лише повернути передані йому речі або гроші ссудодателю в тому обсязі, який був отриманий. У договорі позики може вказуватися і термін, на який передано майна, але ось пункт про те, який відсоток зобов'язаний сплатити боржник, може бути присутнім або ні. Іншими словами, договір позики може бути процентним чи ні, а також сама винагорода за користування майном може бути виражено у відсотковому відношенні або фіксованою цифрою.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що позика і кредит мають деяку схожість в тому, що передане майно має бути повернуто, ось тільки при кредиті цим майном можуть бути тільки грошові кошти, в той час як при позичці - також різними речами або продукцією і товарами. Крім того, кредит завжди передбачає виплату винагороди кредитору, вираженого в процентному відношенні, а позикодавець за договором може отримати чи ні певну премію за передане майно, причому вона може бути визначена і як конкретна сума грошових коштів.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. За договором кредиту в тимчасове розпорядження і користування завжди передаються грошові кошти, а за договором позики - не тільки гроші, але і цінні речі, різне майно, а також будь-якої товар;
  2. Кредит передбачає певний термін, на який кошти передаються у тимчасове користування, причому гроші повертаються рівними частинами з певною періодичністю, в той час як договір позики може не відображати терміну повернення боргу;
  3. Кредит передбачає виплату певного грошової винагороди кредитору, а позикодавець може такої премії і не отримати.