Різниця між ТОВ та ВАТ

Різниця між ТОВ та ВАТ

Різні правові форми комерційних організацій становлять інтерес не тільки для фахівців, а й для всіх ділових людей без винятку. Такі організаційні поняття як ТОВ і ВАТ плутаються особливо часто, що пов'язано з співзвучністю абревіатур. У чому основні відмінності даних юридичних форм і яка з них є більш вигідною для ведення господарської діяльності?

ТОВ - це комерційне товариство, яке веде свою діяльність на підставі статуту, володіє капіталом, розділеним між засновниками в певних пропорціях. До складу ТОВ може входити від 1 до 50 осіб, кожен з яких має право розпоряджатися своєю часткою на власний розсуд. Дана правова форма є однією з найбільш популярних в нашій країні, так як зареєструвати компанію і почати бізнес з її допомогою дійсно зручно і легко.

ВАТ - це комерційна організація (відкрите акціонерне товариство), статутний капітал якої розділений на акції, розподілені між учасниками. Цінні папери можна вільно відчужувати на користь третіх осіб (дарувати, продавати, міняти і т. Д.), Не питаючи на те дозволу загальних зборів. Учасники товариства несуть ризики в межах часток, визначених їх акціями, однак власними коштами за зобов'язаннями не відповідають.Цінні папери різних організацій котируються на національних і міжнародних біржах і є предметом підвищеної уваги.

Таким чином, ТОВ і ВАТ - це організаційно-правові форми, придумані для ведення підприємницької діяльності на різних рівнях. Щоб зареєструвати ТОВ, потрібно лише 10 тисяч рублів в якості статутного капіталу. Для відкриття ВАТ знадобиться вже 1000 МРОТ, тобто 100 тисяч рублів. Реєстрація ТОВ здійснюється після підписання статуту і засновницького договору. На керівництві ВАТ лежить вимога зареєструвати акції, які є вираженням часткою майна.

Різниця також полягає і в процедурі відчуження часток і акцій. Учасники ВАТ можуть вільно продати свої цінні папери третім особам або іншим акціонерам - на свій розсуд. Засновникам ТОВ потрібно спочатку запропонувати викупити частку компаньйонам, а при відсутності згоди - третім особам.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість учасників. До складу ТОВ може входити не більше 50 осіб. Кількість учасників ВАТ не лімітовано.
  2. Статутний капітал. У ТОВ сума вкладів повинна становити 10 тисяч рублів і більше, у ВАТ мінімальна вартість всіх акцій повинна становити 1000 МРОТ або 100 тисяч рублів.
  3. Відомості про акціонерів (засновників). Інформація про склад ТОВ знаходиться у відкритому доступі, дані про учасників ВАТ - закриті.
  4. Право на покупку частки. Засновники ТОВ мають право переважної покупки частки підприємства у інших осіб. Акціонери ВАТ можуть вільно відчужувати цінні папери на користь третіх осіб.
  5. Управлінська структура. У ТОВ є гендиректор і загальні збори, а в ВАТ також рада директорів.