Різниця між ліквідністю і платоспроможністю

Різниця між ліквідністю і платоспроможністю

Для визначення фінансового стану підприємства використовується величезна кількість показників, пов'язаних з різними напрямками його діяльності. Підсумковими характеристиками є ліквідність і платоспроможність, які, хоча і відображають реальний стан справ на підприємстві, все ж несуть в собі різне смислове навантаження. Щоб зрозуміти, в чому їх відмінність, необхідно виявити ту сутність, яку вони під собою мають на увазі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ліквідність - здатність наявних на підприємстві активів швидко звертатися в грошові кошти, тобто вони повинні бути в найкоротші терміни реалізовані, причому їх ціна продажу повинна бути приблизно дорівнює або вище за ринкову вартість. У зв'язку з цим за ступенем швидкості оборотності в гроші виділяють кілька типів активів - неліквідні, низьколіквідні, среднеліквідние і високоліквідні.

Платоспроможність має на увазі під собою здатність підприємства розраховуватися за своїми боргами і зобов'язаннями за рахунок наявних у нього коштів. Якщо показник платоспроможності компанії знаходиться на досить високому рівні, можна говорити про те, що воно є фінансово стійким, тобто у нього низька ймовірність збанкрутувати.

до змісту ↑

Порівняння