Різниця між рідиною і газом

Різниця між рідиною і газом

Речовинам властиво приймати те чи інше агрегатний стан. Безліч речовин знаходиться в формі газів або рідин. При цьому вони мають характерні властивості, притаманні відповідному агрегатному стані.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Здебільшого гази - ковалентні сполуки (виняток становить група благородних газів) або прості речовини. Стисливість і здатність до розширення - характерні властивості газів. Газам притаманні слабкі зв'язки між тими частками, що складають їх. Частинки газу мають велику рухливістю, вільним хаотичним рухом, що відбувається в проміжках між їх зіткненнями, при яких вони різко змінюють характер руху.

Рідина - агрегатний стан речовин. Її основна властивість - здатність до необмеженого зміни форми, яка трансформується через вплив механічних дотичних рухів, навіть якщо сила їх незначна. При цьому рідина практично зберігає початковий обсяг. Ковалентні (вода), а так само іонні з'єднання (азотна кислота) і метали (ртуть) можуть перебувати в рідкому стані.

до змісту ↑

Порівняння

Гази не володіють власною формою і обсягом. Вони, поміщені в посудину, розширюються і рівномірно по ньому розподіляються, поки не займуть весь обсяг.Обсяг судини, де знаходиться газ, визначає його обсяг. Газ здатний чинити постійний тиск на стінки судин, яке однаково у всіх напрямках. Гази можуть змішуватися один з одним у будь-яких пропорціях.

Рідини, як і гази, не наділені певними формами. Вони, встановившись під впливом сили тяжіння на певному рівні, приймають форму судини, в який їх наливають. Зате на відміну від газів, будь-яка рідина має певним обсягом. У них стисливість мізерно мала. Рідини помітно стискаються тільки при впливі надзвичайно високого тиску. Крім того, вони киплять, випаровуються і кондесіруются.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У газів немає фіксованого обсягу, а у рідин є. Вони не здатні до утворення вільних поверхонь. Гази прагнуть зайняти весь обсяг, який їм доступний.
  2. Рідини надзвичайно важко стискаються, тому що між їх молекулами вільного простору вкрай мало.
  3. Рідини утворюють поверхневий натяг, вільні поверхні.