Різниця між linux і Windows

Різниця між Linux і Windows

Між користувачами операційних систем сімейств Linux і Windows завжди ведуться суперечки, яка ж краще, зручніше, швидше. Доводи наводяться різні, проте для користувача-обивателя непохитно думку, що Windows в освоєнні набагато легше, а операційні системи на базі Linux призначені для програмістів і сисадмінів. Втім, на деякі мобільні пристрої спочатку встановлюється саме Linux, так що виробники електроніки визнають за нею, по крайней мере, відповідність апаратної частини і забезпечення швидкості роботи девайса. Кожен має право вибирати, що подобається більше, але зрозуміти, в чому різниця між двома цими ОС, не завадить.

Операційні системи сімейства Windows - пропіетарние системи від Microsoft, які застосовують як засіб управління графічний інтерфейс.

Linux - операційні системи сімейства Unix, засновані на монолітному ядрі, робота в яких відбувається за допомогою графічного інтерфейсу, командного рядка або вбудованих елементів апаратних засобів.

Для кінцевого користувача відмінності у вихідних кодах операційних систем не так важливі, як умови придбання та експлуатації. Найголовніша відмінність Windows від Linux - спосіб поширення. Linux повністю безкоштовний, поширюється згідно відкритого ліцензійною угодою, і один дистрибутив з операційною системою можна використовувати на будь-якій кількості комп'ютерів.Ліцензія Windows передбачає придбання за певну суму одного пакета з дистрибутивом для установки на одну машину.

З ліцензуванням GNU (GPL) пов'язано і ще одна відмінність Linux відкритий вихідний код. На відміну від операційних систем від Microsoft, системи на базі Linux допускають будь-які зміни вихідного коду користувачем, передачу або продаж програмного забезпечення за умови, що код так і залишиться відкритим.

Windows на сьогоднішній день настільки популярна, що проблем з сумісністю обладнання користувач не відчуває. Для Linux же доводиться іноді змінювати конфігурації системних блоків, хоча сьогодні існує тенденція до універсалізації таких операційних систем. Однак поки надійніше в цьому відношенні саме Windows.

Ще одна істотна відмінність - в наданні своєчасної допомоги при виникненні проблем. Linux не має офіційної потужної техпідтримки, але зате активно підтримується спільнотами розробників. Microsoft надає користувачам своїх операційних систем допомогу централізовано.

Часто користувачів лякають деталі, властиві ОС Linux. Наприклад, робота з командним рядком, відсутність букв дисків, централізована установка додатків. Можна говорити про те, що у випадку з Windows призначене для користувача втручання в роботу системи буде мінімальним, тоді як Linux налаштовується майже повністю.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Linux повністю безкоштовна
  2. Linux повністю настроюється, аж до зміни вихідного коду.
  3. Windows не має проблем з апаратною сумісністю.
  4. Користувачам Windows надається технічна підтримка Microsoft.
  5. До деяких елементів Linux складно звикнути.