Різниця між вагонкою та євровагонкою

Різниця між вагонкою та євровагонкою

Іноді ми стоїмо перед дилемою - який матеріал краще вибрати для облицювання свого котеджу або гаража? Що краще - звичайна вагонка або вагонка з приставкою "євро-"? Що у них спільного, а що їх відрізняє один від одного? Перш ніж визначитися з вибором, потрібно розібратися, а що ж взагалі таке - вагонка?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вагонка - це стругані дошка, що має натуральну вологість. Вагонка випускається з єдиним профілем, пазом і шпунтом для стикування дощок один з одним. Використовується для обробки стель, стін, альтанок, фасадів, лоджій.

Назва "вагонка" закріпилося за даним матеріалом з тих пір, коли такими дошками облицьовували стіни товарних вагонів. Це була спеціальна дошка, що має по краях невеликі пази для виключення щілин і щільного стикування дощок між собою.

Євровагонка представляє собою стругати суху дошку, яка використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень. Така дошка зазвичай служить протягом 15-20 років, а з використанням при її виготовленні різних просочень, що захищають деревину від вологи, комах, сонячних променів і т. Д., Термін служби вагонки значно збільшується. Євровагонка - один з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів.

до змісту ↑

Порівняння

Євровагонка відрізняється від традиційної вагонки сортностью деревини, а також більш складним профілем, розробленим з урахуванням фізико-механічних характеристик дерева, і своєю геометрією - товщиною і шириною. Пазогребенева зчленування у вагонки, виконаної за євростандартами, глибше, ніж у звичайної обшивальної дошки. Також у евровагонки більш високі вимоги до вологості дошки і якості обробки поверхні. На відміну від традиційної вагонки, євровагонка обладнана спеціальними вентиляційними канавками. Їх функція полягає у відведенні накопичується конденсату і запобігання, таким чином, гниття і псування як самої обшивки, так і прилеглих до неї шарів. Крім того, такі подовжні щілини знімають внутрішнє напруження дошки. Європейські вимоги значно жорсткіше до якості матеріалу, відповідно, ціна на евровагонку завжди вище, ніж на звичайну вагонку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Євровагонка відрізняється від традиційної вагонки якістю деревини.
  2. Євровагонка має більш складний, на відміну від вагонки, профіль.
  3. У евровагонки пазогребенева з'єднання глибше, ніж у звичайної вагонки.
  4. У евровагонки більш високі вимоги як до вологості дошки, так і до якості обробки поверхні.
  5. Євровагонка, на відміну від вагонки, має вентиляційні канали.
  6. Ціна евровагонки вище ціни традиційної вагонки.