Різниця між ліліями і лилейниками

Різниця між ліліями і лилейниками

Лілії є одними з найкрасивіших квітів на Землі. У культурах багатьох народів вони стали символом королівської влади, благородства і незаплямованою репутації. Квіти лілійників мають зовнішню схожість з ліліями, тому квітникарі активно цікавляться питаннями можливості їх схрещування і відмінностями в умовах їх змісту.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лілія - це рослина сімейства лілійних, що належить до класу однодольних. Лілії є багаторічними травами, мають цибулини і мають характерні квітками. Один з найвідоміших представників сімейства - Лілія білосніжна.

Білі садові лілії

Лилейники - це рослини сімейства ксантореєві, що належать до класу однодольних. Лилейники є багаторічними трав'янистими рослинами з розвиненим кореневищем. Типовий представник сімейства - Лилейник жовтий.

Лилейник "Red Magic" до змісту ↑

Порівняння

Лілії в природі ростуть в Північній півкулі в межах субтропічного і південній частині помірного кліматичного поясу. 110 видів цих рослин знайдено в Євразії і всього 10 - в Північній Америці. Лилейники в дикому вигляді ростуть лише на території помірного і субтропічного кліматичного поясу Євразії.

Лілія володіє стеблом, що виростають з донця цибулини.До нього кріпляться листя, спірально або кільцеподібне. У місці з'єднання стебла з останнім низовим листом утворюється брунька. Розвиваючись, вона стає цибулиною, що дає стебло в наступному році. Лілія, посаджена з насіння, дає цибулину. Їй потрібно термін у три-сім років, щоб пустити квітконосне стебло.

Лілія володіє великим оцвітиною, що складається з шести вільних, несрощенний листків-пелюсток. Їх кінці витончено відігнуті. У підставі квітки знаходиться залозиста тканина. Вона солодка, тому приваблює комах-запилювачів. Пильовики кріпляться на тонких ніжках і виступають за межі квітки. Зав'язь - це щільний стовпчик з товстим трилопатевим рильцем. У зав'язі, а пізніше - в коробчатому плоді, знаходиться безліч плоских насіння, укритих блідо-коричневою шкіркою.

Лилейники володіють розвиненою кореневою системою, що утворює столони - потовщені клубнеобразно накопичувачі поживних речовин і органи вегетативного розмноження. Стебло-цветонос рослини має висоту від 30 до 100 см. До нього кріпляться великі листки, розташовані попарно. На верхівці квітконоса знаходиться суцвіття, що складається з 2-10 квітів. Квіти мають шість пелюсток, що утворюють воронку. Окремі види лілійників цвітуть вночі. З зав'язі викристалізовується плід - тригранна коробочка, в якій міститься кілька чорних блискучих насіння.

Лілії вимагають для свого розвитку середньодобову температуру не менше + 10 ° C. Вони потребують достатньому освітленні, але не виносять прямих сонячних променів. Вимагають регулярного поливу, який припиняється після завершення періоду цвітіння. Розмножуються цибулинами. При надмірному зволоженні цибулини можуть згнити.Лілії здатні рости тривалий час на одному місці, якщо забезпечити їм помірний полив і регулярне внесення рідких добрив.

Лилейники невибагливі, період вегетації у них починається при середньодобовій температурі, що перевищує + 4 ° C. Вони солнцелюбівие, але тіні. Через розвиненої кореневої системи рослини здатні самі забезпечити себе вологою і мінеральними речовинами. Але будуть рости краще, якщо регулярно їх підгодовувати. Розмножують лілейники діленням куща.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лілія і лілейник - представники різних сімейств одного класу.
  2. Лілія в природі виростає в Євразії та Північній Америці, лилейник - тільки в Євразії.
  3. Лилейники більш жізнеустойчіви і невибагливі в догляді, ніж лілії.
  4. Розмножувати лілії зручно цибулинами, а лілейники - діленням куща.