Різниця між світлом і кольором

Різниця між світлом і кольором

Поняття "світло" і "колір" взаємопов'язані. Але суть у кожного з них своя. Дізнаємося, що представляє собою те й інше явище, яка між ними існує зв'язок, а також чим відрізняється світло від кольору.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Світлом у вузькому сенсі називають доступне для зорового сприйняття електромагнітне випромінювання. У загальному значенні світло - це не тільки видиме випромінювання, але також інфрачервоне і ультрафіолетове.

Світло

Колір - це характеристика, пов'язана з особливими зоровими відчуттями, які виникають в тому числі і при впливі на око світлових хвиль.

Палітра кольорів до змісту ↑

Порівняння

Щоб зрозуміти, в чому полягає відмінність світла від кольору, необхідно розглянути детальніше природу кожного з них. Так, світло являє собою енергію, джерелами якої є розпечені або перебувають у збудженому стані речовини. Він здатний поширюватися навіть у вакуумі, що, наприклад, нехарактерно для звуку. Світло випромінюється у вигляді хвиль. Завдяки його дії ми можемо бачити, що оточують нас. І, відповідно, без світла все занурюється в темряву.

Світло має швидкість руху, яка в різних середовищах може змінюватися. Взагалі, світло вважається найшвидшим видом енергії. Крім того, його важливими характеристиками є сила, потужність випромінювання, рівень освітленості та інші.Відносно кольору, в свою чергу, говорять про тон, насиченість, світлих і темних відтінках.

За яких умов ми можемо бачити кольору? Перш за все, коли на око впливають світлові хвилі, які стосуються мабуть діапазону. Справа в тому, що світло, що здається нам прозорим, містить в собі цілий барвистий спектр. Доказом цього є розщеплення проходить через призму променя на різнокольорові складові.

Свідченням того, що світло складається з колірних хвиль, буде також веселка. Вона з'являється, коли промені пробиваються крізь знаходяться в повітрі дощові краплі і при цьому переломлюються. Спектр можна побачити, і подивившись в сонячний день крізь зволожені вії.

Отже, досягаючи очей, світлові хвилі, прямі або відбиті від різних об'єктів, сприймаються спеціальними рецепторами. У цей момент з'являється відчуття кольору. А яким саме бачиться нам предмет, червоним, синім або помаранчевим, залежить від його здатності відображати ті чи інші хвилі світлового спектру.

Однак вплив випромінювання не обов'язково для виникнення колірного відчуття. Останнє з'являється також, якщо натиснути на око при закритих століттях, внаслідок сильного удару, уві сні або в результаті електричного роздратування.

Зі сказаного сформулюємо загальний висновок про те, в чому різниця між світлом і кольором. Світло - це випромінювання, що існує в навколишньому світі. Колір є його характеристикою. Колір також виступає в якості суб'єктивного зорового відчуття, що виникає як під впливом випромінювання, так і в його відсутність.