Різниця між Лідокаїном і новокаїн

Різниця між Лідокаїном і новокаїн

Кожен з нас хоч раз у житті бував у кабінеті у стоматолога. Видалення і лікування зубів - це не найприємніший процес, але щоб усунути негативні відчуття, лікарі застосовують знеболювання. Як знеболюючих засобів сьогодні виступають Дикаїн, Новокаїн, Лідокаїн та інші. На прикладі Лідокаїну і Новокаїну ми спробуємо зрозуміти, яка різниця між цими препаратами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лідокаїн - це потужний місцевий анестетик, який використовується для проведення місцевого знеболювання в стоматології, офтальмології, отоларингології. Володіє більш сильним знеболюючим ефектом, ніж новокаїн і Кокаїн, застосовується виключно для місцевого знеболювання. Лідокаїн має високу токсичність, тому використовувати його в медичній практиці слід з обережністю.

Новокаїн - це лікарський препарат з помірною анестезуючою активністю. Використовується в медичній діяльності для місцевого знеболювання, однак, має нетривалим ефектом. Застосовується в стоматологічній, хірургічній і урологічній практиці в якості місцевого анестетика. Новокаїн - це синтетичний препарат, який після всмоктування в кров має протизапальну, аналгетичну, антигістамінних, антитоксическим, десенсибілізуючу дію, знімає спазми гладкої мускулатури і зменшує збудливість серцевого м'яза.

до змісту ↑

Порівняння

Лідокаїн і Новокаїн є анестетиками місцевого застосування, мають схожу хімічну будову. Обидві групи місцевих анестетиків (аміди та ефіри) складаються з гідрофобної ароматичної групи, проміжної ефірної або амидной ланцюга, гидрофильной вторинної або третинної аміногрупи. Тип проміжної ланцюга впливає на тривалість дії препарату. Тому в залежності від застосування місцеві анестетики діляться на ефіри і аміди.

Тепер про відмінності. Новокаїн, або Прокаїн, входить до групи ефірів; Лідокаїн - в групу амідів. Звідси і ці важливі відмінності: ефіри нестабільні в розчинах, і при введенні в організм швидко гідролізуються (розкладання вихідної речовини під дією води). Продукти гідролізу можуть викликати алергічні реакції. Аміди ж відносно стабільні і розщеплюються досить повільно, ймовірність виникнення алергічної реакції набагато менше. Лише мала частина Новокаїну і лідокаїну виводиться із сечею, решта розпадається в організмі (Лідокаїн-під впливом ферментів печінки) і виводиться назовні.

Дозування обох препаратів повинна бути встановлена ​​досвідченим лікарем, оскільки в разі передозування виникають судомні напади, апное і можлива кома.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лідокаїн - це ефективний анестетик, Новокаїн - лікарський препарат з помірною анестезуючою активністю.
  2. Лідокаїн відноситься до групи амідів, новокаїн - до групи ефірів.
  3. Лідокаїн відноситься до розряду високотоксичних препаратів, Новокаїн менш токсичний.