Різниця між ліцензійною версією гри і піраткою

Різниця між ліцензійною версією гри і піраткою

Всі ми - люди економні, в розумних межах. Всі ми не хочемо переплачувати за сумнівні переваги або взагалі відсутність таких при порівнянні товарів. Вибираючи диск з грою для ПК або консолі, ми аж ніяк не стаємо марнотратними, тому і погляд наш падає часто на нелегальні копії: вони в рази дешевше, ніж ліцензійна продукція. Так звані "піратські" версії ігор в Росії складають більшу частину ринку ігрової індустрії. Природно, виникає питання, як у тій рекламі: якщо немає різниці, навіщо платити більше? Однак різниця між ліцензійної грою і піраткою є, і помітна.

Ліцензійна версія гри надається розробниками і комплектується унікальним кодом і часто програмними засобами захисту від несанкціонованого використання диска. Доходи від продажів ліцензійних ігор виявляються в кишенях розробників, що теоретично обґрунтовує продовження роботи над серією або створення нових продуктів.

Пиратка представляє собою неліцензійну копію дисків з грою, неправомірно позбавлену захисту, встановленої розробниками, або ж версію зі злегка зміненими параметрами. Створення та комерційне поширення таких копій вважається порушенням авторського права і тягне за собою судові розгляди.

В принципі, хоч наших людей традиційно і не хвилюють проблеми видавців і розробників, найголовніша відмінність піратки від ліцензійного варіанту полягає саме в порушенні закону тим, хто купує і використовує копію гри. З іншого боку, деякі ліцензії дозволяють створювати технічні копії (резервні) для власного використання, а також переносити програмні продукти на інші пристрої. Вільне розповсюдження демо-версій ліцензійних ігор в більшості ліцензій не забороняється.

Що стосується порівняння якості ліцензійних ігор і піратських версій, то тут заощадити на оплаті ліцензії найчастіше програє. З метою здешевлення собівартості незаконної копії, а також зниження обсягу файлів, піратки безжально скорочуються. Замість двох-трьох ліцензійних дисків пропонується один з копією. Найчастіше з таких видань зникають оригінальна озвучка і музичні теми, графіка перекодируется, мультимедійні ролики вирізаються. Супроводжується це часто багами, іноді критичними, з якими продовжувати гру неможливо. Навіть якщо вам пропонують не ріпак, а 100% копію ліцензії, помилок у грі через зламаної захисту уникнути не вдасться. Відповідно, задоволення від гри отримаєте менше.

Ліцензійна версія гри не несе жодних загроз користувачеві. За відповідності конфігурації системи вимогам розробників в разі будь-яких неполадок можна звернутися в техпідтримку. Також офіційні аддони і патчі встановлюються тільки на ліцензію. При установці абсолютної більшості піратських копій штатний антивірус виявить вірус або троян в папках з програмами злому захисту.Багато творців таких версій відразу попереджають користувача про необхідність відключати антивірус на час установки і в процесі гри. За те, що троян не збирає конфіденційну інформацію, не поручиться ніхто, особливо якщо образ диска був викачаний в інтернеті.

Як правило, з метою здешевлення піратки упаковуються в пластикові бокси з листівками з неякісною поліграфією, найчастіше односторонніми. Ніяких додаткових бонусів такі варіанти не містять. Ліцензійні версії завжди забезпечуються якісними обкладинками, іноді - книжечками з мануалом. Безпосередньо на диски обов'язково нанесено зображення з назвою гри, ім'ям розробника і видавця. Подарункові варіанти ліцензій можуть бути доповнені постерами, наклейками, іншими аксесуарами, промо-кодами і демо-версіями інших ігор.

Піратки багатокористувацьких ігор не можуть підключатися до офіційних рекомендованим серверів, що означає значний спад інтересу в процесі гри.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ліцензійна версія гри коштує дорожче.
  2. Піратська версія завжди є результатом злочинної діяльності.
  3. Якість графіки, перекладу, озвучення та музичного супроводу в піратки низька.
  4. Пиратка майже завжди рясніє багами.
  5. Пиратка в абсолютній більшості випадків містить загрозу системі, як мінімум - троян.
  6. Ліцензійна версія передбачає звернення в техпідтримку.
  7. Оформлення та комплектація піратських копій бідне, якщо не відсутня зовсім.
  8. Офіційні сервера для багатокористувацьких ігор власникам піраток часто недоступні.