Різниця між лейкоцитами і еритроцитами

Різниця між лейкоцитами і еритроцитами

Кров - це найголовніша рідина людського організму, вона доставляє до органів людини різні поживні речовини і кисень. Крім цього кров допомагає видаляти непотрібні відходи та токсини з клітин організму, з її допомогою відбувається боротьба з інфекціями. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між такими її компонентами, як лейкоцити і еритроцити.

Визначення

лейкоцитів називають один з видів кров'яних тілець організму людини і тварин. Через відсутність забарвлення вони називаються білими кров'яними клітинами. Крім цього, характерною особливістю лейкоцитів є наявність ядра. У нормі у людини близько 4х10 9 - 8, 5х10 9 / л, і їх кількість постійно варіюється в цих межах залежно від часу доби і стану самого організму. Підвищення рівня лейкоцитів спостерігається після прийому їжі, фізичного або емоційного навантаження, у вечірні години, а також внаслідок розвитку запальних і пухлинних процесів. В організмі лейкоцити виконують захисну функцію, відіграючи важливу роль в процесах специфічного і неспецифічного захисту. Лейкоцити проходять через стінки капілярів і проникають в тканини, де відбувається поглинання і перетравлення чужорідних частинок. Цей процес отримав назву "фагоцитоз".

Еритроцити - високоспеціалізовані клітини, і їх основна функція - перенесення кисню до тканин організму та здійснення газообміну. Ця функція досягається саме завдяки гемоглобіну. До складу еритроцитів більшості тварин входить ядро ​​і інші органели, у ссавців зрілі еритроцити позбавлені ядер, органоїдів і мембрани. За формою вони являють собою двоввігнутий диск, що містить в собі гемоглобін, що й обумовлює їх червоний колір. Проте, повністю червоними є тільки зрілі еритроцити, на більш ранніх стадіях, поки клітини ще не встигають запастися гемоглобіном, вони мають синє забарвлення. Еритроцити складають в діаметрі приблизно 7 мкм, але вони здатні зазнавати значних деформацій, відновлюючись в початковий стан. У нормі кількість еритроцитів у чоловіків становить - 4, 5 · 10 12 / л-5, 5 · 10 12 / л, у жінок - 3, 7 · 10 12 / л-4, 7 · 10 12 / л.

Отже, ми з'ясували, що лейкоцитами прийнято називати білі кров'яні клітини, а еритроцитами - червоні. Лейкоцити відповідають за захист організму від чужорідних антигенів, еритроцити здійснюють транспортування кисню і вуглекислого газу.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лейкоцити - білі кров'яні тільця, еритроцити - червоні.
  2. Лейкоцити - захищають організм, еритроцити забезпечують газообмін.
  3. Лейкоцити відрізняються наявністю ядра, в еритроцитах людини відсутня ядро, органели і мембрана.