Різниця між буквами і звуками

Різниця між буквами і звуками

При вивченні мови одночасно вирішується кілька завдань: необхідно освоїти правильну вимову слів, придбати мовні навички, завдяки яким можна вільно висловлювати свої думки, і навчитися писати.
Щоб уникнути складнощів, пов'язаних з правописом, слід розмежувати усну і письмову мову. А для цього треба зрозуміти, чим звуки відрізняються від букв.

Звуки являють собою хвильове коливання, в певному діапазоні сприймається людським слухом. З величезного різноманіття звуків є лише невелика частина, яку ми можемо відтворювати в формі мови.
Саме ця частина становить фонетичний лад мови. Він складається з звуків, які ділять на голосні і приголосні, розрізняють за способом освіти, дзвінкості і глухість, твердості і м'якості. Щоб записати звуки в формі слів, необхідна спеціальна знакова система. Графічним зображенням звуків є літери . Вони сприймаються візуально і звучати не можуть.
Буквений склад мови називають алфавітом. Російський алфавіт складається з 33 букв. Десять з них позначають голосні звуки, 21 літера служить для графічного зображення приголосних, букви Ь видання не мають самостійного звукового вираження.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Хвильова природа звуків дозволяє чути і відтворювати мінімальні нероздільні звукові одиниці, з яких складається мовний потік.На відміну від звуків, вимовити або почути букву неможливо.
  2. Букви є графічним зображенням звуків. Зафіксовані в знаковій системі, звуки набувають форму писемного мовлення.
  3. Фонетичний вигляд слова може повністю відповідати його графічного зображення, наприклад: стіл - [стіл]. Однак у російській мові таке відповідність зустрічається досить рідко через те, що його звуковий лад складається з 44 одиниць, а алфавіт - з 33 букв.